Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 Niedziela Zwykła - 04.08.2019

Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

  1. W dniu dzisiejszym gościmy pielgrzymów z 29 Pielgrzymki Drochiczyńskiej na Jasną Górę. Przebędą do nas ok. 10:00 w liczbie ok. 800 pątników. Natomiast popołudniu około godz. 17:30 przybędą do nas w liczbie ok. 250 osób pielgrzymi z Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
  2. Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj naszego Księdza Proboszcza i wszystkich jego poprzedników, wzywając orędownictwa św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.
  3. W poniedziałek o godz. 18:00 odbędzie się Msza św. na cmentarzu w wigilię naszego parafialnego odpustu. Nie będzie Mszy św. w kościele. A we wtorek w Święto Pańskiego Przemienienia Msze św. będą odprawiane o godz. 7:30, 9:00, 11:00 – suma odpustowa i o godz. 18:00. Tego dania kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  4. W piątek będziemy przeżywali święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.
  5. Już w sobotę wyruszymy z pielgrzymką rowerową do tronu Jasnogórskiej Pani. O godz. 6:00 rozpocznie się Msza św., po której z Bożym błogosławieństwem wyruszymy. Zapraszamy na ostatni trening we wtorek o godz. 19:00. Zbiórka przed Domem Sióstr Kapucynek.
  6. W niedzielę 11 sierpnia w godz. 9:00 do 13:00 obędzie się Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Ambulans będzie czekał obok przychodni. Prosimy mieć dokument tożsamości oraz spożyć lekki posiłek.
  7. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę do Torunia i Obór w dniu 16 sierpnia. Koszt 80 zł. Do Częstochowy w dniu 14 września. Zapisy w salce po Mszy św. o godz. 7:30 i o godz. 9:00.
  8. Dożynki parafialne odbędą się w niedzielę, 18 sierpnia. Główna Msza św. o godz. 11:00. O przygotowanie dekoracji prosimy mieszkańców Dąbrowy i Borówka.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp., Jacka PAJDĘ, l. 50 ze Swobody, Irenę WASIŃSKĄ, l. 70 z Siodła i Tadeusza ZAWADKĘ, l. 91 ze Swobody. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

Wielebni Duszpasterze,
Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego,
Umiłowani Diecezjanie,

Okres wakacji to szczególnie czas wytchnienia, odpoczynku, ale dla wielu – szczególnie dla ludzi młodych – jest czasem do podejmowania ważnych decyzji.

Wszyscy jesteśmy za siebie współodpowiedzialni. W myśl słów św. Pawła: „Jeden drugiego brzemiona noście” (Ga 6,2) starajmy się pomagać innym w podejmowaniu przez nich ważnych decyzji. Wśród tych decyzji bardzo ważne są te, które dotyczą drogi powołania. Dotyczy to szczególnie wyboru drogi do życia małżeńskiego, rodzinnego, powołania kapłańskiego, do życia konsekrowanego, pracy na misjach i każdego innego, będącego wypełnieniem zaproszenia samego Boga.

Z troską spoglądam na potrzeby naszej Wspólnoty diecezjalnej. Diecezja, w której niemal z każdym dniem przybywa mieszkańców, ciągle ma za mało kapłanów i osób życia konsekrowanego, aby owocnie podejmować zadania ewangelizacyjne. Zwracam się do Was, Czcigodni Diecezjanie, z serdeczną prośbą o ufną modlitwę w intencji powołań kapłańskich, do życia konsekrowanego i do posługi na misjach.

Zwracam się do Was młodzi, którzy wsłuchujecie się w głos Boga, który kieruje naszymi drogami. Nie lękajcie się odpowiedzieć na Jego wezwanie. Im są trudniejsze czasy, tym potrzeba wierniejszych świadków. Trzeba naprawdę zaufać, że to Bóg prowadzi. Ludzkie słabości są nam wszystkim znane i na wszystkich drogach ludzkiego powołania dają o sobie znać. Jesteśmy Bogu potrzebni z naszym dziecięcym zaufaniem i radością służby.

Niebawem rozpocznie się nowy rok akademicki w naszym Wyższym Seminarium Duchownym. Pragnieniem wszystkich, którym na sercu leży dobro ludu Bożego naszej Wspólnoty diecezjalnej jest, aby nasze Seminarium Duchowne przygotowało jak najlepiej i jak najliczniejszą grupę młodych kapłanów.

Proszę zatem każdego z Was o modlitwę, ofiarowanie cierpień i dobrych uczynków w intencji uproszenia powołań. Do tej prośby zachęca nas sam Jezus: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, aby posłał robotników na swoje żniwo” (por. Mt 9,36-10,8). Cenne jest także dobre słowo zachęty wobec młodych i towarzyszenie im w podejmowaniu, a potem w realizacji ich powołania.

Z serca dziękuję za wsparcie modlitewne, każdy dobry czyn i słowo w intencji powołań.

Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski