Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 Niedziela Zwykła - 28.07.2019

Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

 1. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na remont dzwonnicy. Bóg zapłać. Dziękujemy p. Andrzejowi Frelkowi i Jego firmie za przeprowadzenie prac.
 2. Organizatorzy VI Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę zapraszają wszystkich tegorocznych pielgrzymów na drugie i ostatnie spotkanie organizacyjne, które odbędzie się dzisiaj po Mszy Św. o godz. 18:00. W trakcie spotkania będzie można wpłacić zaliczkę, nabyć kamizelki odblaskowe oraz uzyskać dużo ważnych informacji organizacyjnych. Obecność pielgrzymów na spotkaniu jest obowiązkowa.
 3. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
 4. pierwszy piątek miesiąca (2 sierpnia) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Po Mszy św. odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa. Do Sakrament Pokuty będzie można przystąpić rano podczas Mszy św. o godz. 7:00 i po popołudniu od godz. 17.00.
 5. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia.
 6. Bardzo prosimy po ślubach nie strzelać z konfetti.
 7. W dniu 4 sierpnia będziemy gościć pielgrzymów z 29 Pielgrzymki Drochiczyńskiej na Jasną Górę. Przebędą do nas ok. 10:00 w liczbie ok. 800 pątników. Natomiast popołudniu około godz. 17:30 przybędą do nas w liczbie ok. 250 osób pielgrzymi z Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Bardzo prosimy o przygotowanie posiłków dla pielgrzymów. Obiad i kolacja: ul. Ogrodowa, Cicha i Spacerowa. Śniadanie: ul. Mińska od kościoła w stronę Pogorzeli, Południowa i Widokowa. I przygotowanie ciasta: Zglechów i Nowy Zglechów. 

Dziękujemy mieszkańcom Wólki Dłużewskiej za zbiórkę na pielgrzymkę 705 zł. zamiast mleka i warzyw.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Piotr CHMIELEWSKI – kawaler z parafii tutejszej i Magdalena DZIUGIEŁ– panna z par. Kuflew – zapowiedź II
 2. Daniel BANASIAK, kawaler z parafii z par. Kuflew i Olga SAMULIK, panna z par. tutejszej – zapowiedź II
 3. Jarosław BARAŃSKI, kawaler z parafii tutejszej i Karolina JERUZALSKA, panna z parafii Jakubów – zapowiedź II.