Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 16.06.2019

Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

 1. Dzisiaj dzieci na Mszy św. o godz. 9:00 przeżywają Uroczystą Pierwszą Komunię Świętą. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie, by Ten Pokarm, który daje życie wieczne przyjmowały w czystości serca i z głęboką wiarą przez całe swoje życie.
 2. W dniu dzisiejszym w trakcie Siennickich Spotkań Plenerowych członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Siennickiej oraz druhowie z OSP w Siennicy będą prowadzić publiczną zbiórkę pieniędzy na leczenie 12-letniej FEDERICI PIBIRI.
 3. Akcja Honorowego Krwiodawstwa odbywa się dzisiaj w tutejszej przychodni w godz. od 9:00 do 13:00. Należy spożyć lekki posiłek i mieć dokument tożsamości.
 4. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Msze Święte o godz. 7:30, 9:00, 11:00 (Suma) i 18:00. Po Mszy Św. o godz. 11:00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Bardzo prosimy aby w tej procesji uczestniczyły dzieci I-komunijne, rocznicowe oraz asysta kościelna.
 5. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych codziennie o godz. 17:30.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca.
 7. W dniach 24-30 czerwca czyli w tygodniu zaraz po zakończeniu roku szkolnego absolwenci i doktoranci m.in. Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej organizują półkolonie dla chłopców w wieku od 10 do 18 lat. W planach zajęcia naukowe w trzech grupach: nauka programowania i tworzenia aplikacji, zajęcia multimedialne - na których m.in. powstanie słuchowisko i nauka języków obcych. W zależności od wieku uczestników możliwa będzie też pomoc w przygotowaniu do egzaminów po szkole podstawowej czy matury. Prowadzący przyjadą jako wolontariusze do Siennicy po raz pierwszy. Zajęcia są bezpłatne i będą odbywały się w budynku Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siennicy. Jedynie opłata za obiad, którym będą się kończyć zajęcia wyniesie 5 złotych za każdy dzień, czyli 35 zł za całość. Zapraszamy Rodziców na spotkanie z wolontariuszami w niedzielę (23.06) o godzinie 19:00 w hali sportowej przy ulicy Latowickiej 16.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Daniel GÓRSKI, kawaler z parafii tutejszej i Sylwia KUREK, panna z parafii św. Andrzeja Boboli w Warszawie – zapowiedź I

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp., Stanisława POPISA, l. 82 z Pogorzeli i Jerzego SZUBIŃSKIEGO, l. 66 z Siennicy. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
 2. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.