Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 9.06.2019

Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

 1. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
 2. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 10 czerwca czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.
 3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych codziennie o godz. 17:30.
 4. Próby dzieci pierwszokomunijnych odbędą się w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00. W środę, 12 czerwca o godz.16.00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. W czwartek 13 czerwca dzieci przychodzą na nabożeństwo czerwcowe i pierwszą Komunię Świętą na godz. 17:30. W piątek, 14 czerwca i w sobotę 15 czerwca dzieci przychodzą na Biały Tydzień na godz. 17:30. W niedzielę  16 czerwca Uroczysta Komunia Święta na Mszy św. o godz. 9.00.
 5. W czwartek przypada obchodzone od 6 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 7. W tym też dniu odbędzie się akcja Honorowego Krwiodawstwa w tutejszej przychodni w godz. od 9:00 do 13:00. Należy spożyć lekki posiłek i mieć dokument tożsamości.
 8. Jest propozycja wyjazdu: Toruń - Obory w dniach 14 i 15 września br. Koszt wyjazdu ok. 200 zł. W cenie przejazd autokarem, wyżywienie, nocleg i przewodnik. Zgłoszenia pod nr. telefonu 695 75 00 85 lub w Kołach Różańcowych.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
 10. Ołtarze na Boże Ciało w tym roku przygotowują:

I ołtarz u Państwa Grzegrzółków –         ul. Mińska od kościoła do ronda, Latowicka, Bankowa

II ołtarz u Sióstr –                                    ul. Tartaczna, Nowa, + Straż Pożarna

III ołtarz u Państwa Całków –                 Bestwiny

IV ołtarz przy kościele –                         Nowy Zglechów

Zapowiedzi przedślubne

 1. Sebastian WILCZEK, kawaler z parafii Starogród i Łucja OZIMEK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
 2. Kamil PRZYBYSZ, kawaler z parafii Wniebowzięcia NMP w Celestynowie i Eliza Anna AUGUSTYNIAK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Kazimierza SŁODOWNIKA, l. 86 z Nowego Zglechowa i Jana WOŹNIAKA, l. 80, Zofię JARZĘBSKĄ, l. 93. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.