Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 2.06.2019

Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

 1. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie w czasie Nabożeństwa Czerwcowego.
 2. Wpłaty zaliczki w wysokości 250 zł. na wyjazd do Wrocławia będzie można dokonać dzisiaj po Mszy św. o godz. 7:30 i 9:00.
 3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych codziennie o godz. 17:30.
 4. Próby dzieci przed I Komunią w tym tygodniu odbędą się 3 i 4 czerwca o godz. 16:00. W środę, 12 czerwca o godz.16.00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.

 dla dzieci przed I Komunią św. odbędą się w tym tygodniu,.

 1. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:00 odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa. Do Sakrament Pokuty będzie można przystąpić podczas każdej Mszy św. a także popołudniu od godz. 17.00.
 2. Za tydzień na Mszy św. o godz. 9:00 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii św.
 3. Organizatorzy VI Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę 2019 zwracają się z prośbą do siennickich parafian, którzy planują wziąć udział w tegorocznej pielgrzymce o zgłaszanie chęci udziału w tegorocznym rowerowym pielgrzymowaniu pod nr tel.:  600 752 173 lub 601 640 297. Pragniemy przypomnieć, że pielgrzymki rowerowe organizowane są głównie dla naszych parafian i dlatego w tym roku zapadła decyzja aby mieszkańców naszej parafii poinformować o możliwości wcześniejszego zapisania się. Ponadto informujemy, że trasa tegorocznej pielgrzymki będzie zmieniona tj. pojedziemy przez Święty Krzyż, przejedziemy ok. 120 km więcej i będziemy jechali jeden dzień dłużej. O szczegółach będziemy informować w późniejszym terminie.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
 5. Ołtarze na Boże Ciało w tym roku przygotowują:

I ołtarz u Państwa Grzegrzółków –    ul. Mińska od kościoła do ronda, Latowicka, Bankowa

II ołtarz u Sióstr –                             ul. Tartaczna, Nowa, + Straż Pożarna

III ołtarz u Państwa Całków –           Bestwiny

IV ołtarz przy kościele –                   Nowy Zglechów

Zapowiedzi przedślubne

 1. Sebastian WILCZEK, kawaler z parafii Starogród i Łucja OZIMEK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
 2. Kamil PRZYBYSZ, kawaler z parafii Wniebowzięcia NMP w Celestynowie i Eliza Anna AUGUSTYNIAK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Barbarę JASTRZĘBSKĄ, l. 77 z Siodła. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
 2. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.