6 Niedziela Wielkanocna - 26.05.2019

W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek. Nowennę będziemy odprawiali na Nabożeństwach majowych i czerwcowych.

1. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.
  2. Spotkanie modlitewne Kół Różańcowych odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz.9.00.
  3. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w ostatnich nabożeństwach majowych. W naszej parafii nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie o godz. 17:30. Od piątku rozpoczną się o tej samej godzinie nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.
  4. Komitet Społeczny ds. gazyfikacji zaprasza na spotkanie informacyjne w sprawie budowy sieci gazu ziemnego. Spotkanie odbędzie się 29 maja 2019 r. o godz. 18.00 w sali OSP w Pogorzeli.
  5. W piątek, na zakończenie maryjnego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  6. pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  8. Próby dla dzieci przed I Komunią św. w przyszłym tygodniu odbędą się 3 i 4 czerwca o godz. 16:00.
  9. Wpłaty zaliczki w wysokości 250 zł. na wyjazd do Wrocławia będzie można dokonać w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:30 i 9:00.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
  11. Ołtarze na Boże Ciało w tym roku przygotowują:

I ołtarz u Państwa Grzegrzółków –         ul. Mińska od kościoła do ronda, Latowicka, Bankowa

II ołtarz u Sióstr –                                    ul. Tartaczna, Nowa, + Straż Pożarna

III ołtarz u Państwa Całków –                 Bestwiny

IV ołtarz przy kościele –                         Nowy Zglechów

1. Adam Krystian BORUCKI, kawaler z parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim i Edyta DUDEK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
  2. Artur Józef MILEWSKI, kawaler z parafii tutejszej i Kinga KOWALSKA, panna z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hucie Mińskiej – zapowiedź II.
  3. Kamil ZARDOŻNY, z parafii św. Kazimierza w Kobyłce i Monika SIUDEK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Krystynę POKORA, l. 77 z Legionowa i Andrzeja LIPIŃSKIEGO, l. 66 z Dłużewa. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.