Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 Niedziela Wielkanocna - 19.05.2019

Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

 1. Dzisiaj przeżywamy wizytację kanoniczną. Cieszymy się że jest z nami J. E. Ks. Bp. Marek Solarczyk. Na Mszy św. o godz. 18:00 udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.
 2. W dniu wczorajszym Michał STACHERA przyjął święcenia kapłańskie w stopniu diakona. Radujemy się z każdego powołania szczególnie teraz kiedy modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele.
 3. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja ”Dar na stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy naszych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie www.darna.100.pl.
 4. Serdecznie zapraszamy do świątyni na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Nabożeństwa odbywają się codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy też do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie naszej parafii.
 5. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.
 6. Komitet Społeczny ds. gazyfikacji zaprasza na spotkanie informacyjne w sprawie budowy sieci gazu ziemnego. W spotkaniu uczestniczyć będzie przedstawiciel Gazowni oraz Wójt Gminy Siennica. Spotkanie odbędzie się 23 maja br. o godz. 18:00 w sali OSP w Siennicy. Więcej informacji można uzyskać u Przewodniczącego Rady Gminy Zenona Jurkowskiego.
 7. Spotkanie modlitewne Kół Różańcowych odbędzie się w niedzielę 26 maja po Mszy św. o godz.9.00. Serdeczne zapraszamy.
 8. Wpłaty zaliczki w wysokości 250 zł. na wyjazd do Wrocławia będzie można dokonać w niedzielę, 2 czerwca po Mszy św. o godz. 7:30 i 9:00.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze polecamy artykuł pt.: „Ze skalerem wśród Pigmejów”. O polskiej lekarce, która corocznie poświęca swój wolny czas aby leczyć mieszkańców odległych wiosek w Afryce – pisze Monika Ordobińska.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Adam Krystian BORUCKI, kawaler z parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim i Edyta DUDEK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
 2. Artur Józef MILEWSKI, kawaler z parafii tutejszej i Kinga KOWALSKA, panna z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hucie Mińskiej – zapowiedź I.
 3. Kamil ZARDOŻNY, z parafii św. Kazimierza w Kobyłce i Monika SIUDEK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I

 

 1. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.