Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Wielkanocna - 21.04.2019

Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

 1. Msze Święte dzisiaj według porządku świątecznego. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.
 2. We wtorek po świętach kancelaria będzie nieczynna.
 3. Dnia 25 kwietnia o godz. 11:00 odbędzie się w naszym kościele uroczysta Msza św. z udziałem księży z naszego dekanatu jako dziękczynienie za dar peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii. Na tę uroczystość serdecznie zapraszamy Parafian.
 4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Taca tego dnia przeznaczona jest na dzieła charytatywne „CARITAS” w naszej Diecezji.
 5. Od przyszłej niedzieli (niedzieli przewodniej) śpiewamy godzinki - tradycyjnie o godz. 7:00 rano w każdą niedzielę.
 6. Spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia po Mszy św. o godz. 9:00.
 7. Składamy serdeczne podziękowania Panom za prace przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Serdeczne podziękowania składamy również naszym siostrom a w szczególności s. Justynie za prace przy kwiatach.
 8. Składamy również serdeczne podziękowania za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pana Jezusa a seniorom za wykonanie palmy.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

Zapowiedzi przedślubne

 

 1. Mariusz Antosiewicz, kawaler z par. tutejszej i Katarzyna ZARZYCKA, panna z Latowicza – zapowiedź II
 2. Fabian Krystian KORZEŃ, kawaler z par. tutejszej i Agnieszka OSICA, panna z par. św. Trójcy w Kołbieli – zapowiedź II
 3. Zbigniew – Robert CZYŻKOWSKI, kawaler z par. tutejszej i Ewelina PRZASNEK, panna z par. tutejszej – zapowiedź II