Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 niedziela Wielkiego Postu (Palmowa) - 14.04.2019

Dziś obchodzimy Niedzielę Palmową. Na Mszach św. święcimy zgodnie z polską tradycją palmy. Niedziela Palmowa rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia, w którym przeżywać będziemy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 12:30.

 1. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Możesz Więcej" w dzisiejszą niedzielę przeprowadza kiermasz na terenie kościoła. Zebrane środki przeznaczone będą na budowę Ośrodka dla osób niepełnosprawnych które zakończyły już edukację.
 2. Akcji Honorowego Krwiodawstwa odbywa się dzisiaj w godz. od 9.00 do 13.00. Ambulans vis a vis kościoła. Należy mieć dokument tożsamości, oraz spożyć lekki posiłek.
 3. Na dziedzińcu przed kościołem Legion Maryi rozprowadza palmy.
 4. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. Zapraszamy na obchody Triduum Paschalnego:
  1. Wielki Czwartek o godz. 18.00 na Mszę Wieczerzy Pańskiej, po zakończeniu której przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Kaplicy Przechowania, tzw. Ciemnicy (nie będzie Mszy św. o godz. 7:00).
  2. Wielki Piątek zapraszamy na Liturgię Męki Pańskiej o godz. 18.00. W czasie Liturgii Męki Pańskiej wysłuchamy opisu Męki Zbawiciela i będziemy adorować Święty Krzyż. Ofiary złożone podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Tego dnia na wieczornej liturgii nastąpi poświęcenie i wręczenie krzyży dzieciom pierwszokomunijnym przez dziadków.
  3. Wielką Sobotę Wigilia Paschalna, rozpoczynająca obchód Świąt Paschalnych rozpocznie się o godz. 19.00. Na tę liturgię przynosimy świece.

Błogosławieństwo pokarmów dla mieszkańców Siennicy będzie w kościele od godz. 8:00 do 9:00 i od 14:00 do 16:00. Od godz. 9:00 do 13:00 będzie święcenie pokarmów w wioskach według tradycyjnego porządku. W Wielką Sobotę ministranci będą rozprowadzali wodę święconą.

Bardzo dziękujemy p. Józefowi Kopa za ofiarowany paschał na Wigilię Paschalną.

W czasie Triduum Paschalnego po wieczornych liturgiach adoracje poprowadzą: w Wielki Czwartek - od 20:00 młodzież oazowa, od 21:00 Siostry kapucynki; w Wielki Piątek od 20:00 - chór parafialny „Kanon”, od 21:00 - Legion Maryi i Koła Różańcowe. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy i znalezienia trochę czasu, aby wyrazić wdzięczność Bogu za Wielki Dar Zbawienia.

Siostry Kapucynki zapraszają w Wielki Piątek o godz. 15:00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wzorem lat ubiegłych nasze Siostry zapraszają  również w Wielki Piątek i Wielką Sobotę na „Ciemną Jutrznię” o godz. 7:15.

 1. Niedzielę Wielkanocną Msza Św. z procesją rezurekcyjną rozpocznie się o godz. 06:00. Kolejne Msze Św. w Wielkanoc będą sprawowane o godz.: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
 2. II Świąt Wielkanocnych porządek Mszy Św. jak w każda niedzielę. Taca tego dnia będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej informuje, że rozpoczęły się prace konserwatorskie przy zabytkowych nagrobkach na cmentarzu parafialnym w Siennicy. W roku 2019 Stowarzyszenie przeprowadzi prace konserwatorskie na sześciu nagrobkach. Renowacje są możliwe dzięki środkom pochodzącym ze zbiórki publicznej oraz kilku dotacjom pozyskanym w wyniku wielomiesięcznych starań, w tym dotacji z Unii Europejskiej. Prace zostaną przeprowadzone zgodnie z otrzymanym pozwoleniem i pod nadzorem konserwatora zabytków.
 4. Informacja dla pielgrzymów wyjeżdżających do Medjugorie: wyjazd na lotnisko autokarem z parkingu przed kościołem o godz. 5:30 w dniu 28 kwietnia br.
 5. Serdecznie zapraszamy na wyjazd do Legionowa na spotkanie Kół Żywego Różańca w dniu 27 kwietnia. Zapisy w Kołach Różańcowych.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Piotr PACEK, kawaler z par. Wniebowzięcia NMP w Parysowie i Natalia Katarzyna JURKOWSKA, panna z par. tutejszej – zapowiedź II
 2. Andrzej DRÓŻDŻ, kawaler z par. tutejszej i Karolina JAKUBOWSKA, panna z par. tutejszej – zapowiedź II
 3. Mariusz Antosiewicz, kawaler z par. tutejszej i Katarzyna ZARZUCKA, panna z Latowicza – zapowiedź I
 4. Fabian Krystian KORZEŃ, kawaler z par. tutejszej i Agnieszka OSICA, panna z par. św. Trójcy w Kołbieli – zapowiedź I
 5. Zbigniew – Robert CZYŻKOWSKI, kawaler z par. tutejszej i Ewelina PRZASNEK, panna z par. tutejszej – zapowiedź I