Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Informacja dla gości, którzy będą z nami spędzali wakacje:
Msze Święte niedzielne: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00.
Msze Święte w dni powszednie:
7.00, 18.00.
Przypominamy, że w naszej Parafii w soboty o 18.00 jest sprawowana Msza święta już z formularza niedzielnego.

W każdą niedzielę na wszystkich Mszach świętych jest możliwość Spowiedzi świętej.

 

NIEDZIELA, 30.06.2024
XIII Niedziela Zwykła

 1. Tradycyjnie w lipcu i sierpniu nie będzie wydawana nasza gazetka parafialna. Dziękujemy panu Józefowi Kopie za pomoc w druku gazetki oraz Jakubowi Mazkowi za troskę o Facebooka Parafii. W czasie wakacji ogłoszenia i intencje będą dostępne na stronie internetowej naszej Parafii oraz wywieszone na gablocie w wejściu bocznym.
 2. Dziękujemy kapłanom, którzy w wakacje będą nas wspomagali duszpastersko. Mamy nadzieję, że od września już we trzech, podołamy potrzebom duszpasterskim naszej Parafii.
 3. Przypominamy, że każdego dnia od porannej do wieczornej Mszy św. kruchta kościoła jest otwarta. Zachęcamy, aby idąc do pracy czy sklepu wstąpić na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.
 4. Parafia św. Stanisława BM w Siennicy informuje o otwarciu postępowania zakupowego na remont kompleksu zakonnego (dach i odwodnienie). Szczegóły na naszej stronie internetowej link: TUTAJ.
 5. Kilka tygodni temu został wylany fundament pod kapliczkę MB Siennickiej w 400. rocznicę rozpoczęcia kultu tego wizerunku. Obecnie trwają prace murarskie. Dziękujemy panu Stanisławowi Frelkowi i jego ekipie za ciężką pracę mimo upałów. Po pracach murarskich Legionowska Pracownia Witraży i Mozaiki przystąpi do wykonania kopii wizerunku naszej Matki Bożej. Koszty będą pokryte z ofiar składanych na ten cel do skarbony w zeszłym roku.
 6. Najbliższy poniedziałek to pierwszy poniedziałek miesiąca. Imiona zmarłych z wypominek rocznych czytamy o 17.20, a następnie o godz. 18.00 będziemy w ich intencji sprawowali Mszę św. W poniedziałek Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko rano.
 7. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano podczas Mszy Świętej o 7.00 oraz po południu od 17.00 do 18.00. Po Mszy świętej porannej odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa, a od 17.00 do 17.55 zapraszamy na adorację w ciszy. Przypominamy, że w pierwsze piątki miesiąca Kancelaria Parafialna jest nieczynna z racji na spowiedź.
 8. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca, a w naszej Parafii dzień Matki Bożej Siennickiej. Tego dnia Msza św. o godz. 7.00 rano sprawowana będzie jako wotywna ku czci Siennickiej Pani z możliwością spowiedzi. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu z cudownym wizerunkiem MB Siennickiej do godz. 9.00. Zachęcamy do zapalania świec prośby pod obrazem.
 9. Intencje różańcowe na lipiec. Intencja papieska - O opiekę duszpasterską nad chorymi. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dał przyjmującym go osobom i ich bliskim siłę od Pana. Intencja parafialna - Módlmy się za młodzież o dobry wybór drogi życiowej, odwagę w jej realizacji i potrzebne łaski.
 10. W związku z dużym zainteresowaniem 4-dniowym wyjazdem do Zakopanego organizujemy drugi wyjazd od 3 do 6 października br. Więcej informacji i zapisy pod numerem telefonu: 695 750 085. Na pierwszy termin nie ma już miejsc.
 11. Wspólnota Męskiego Koła Żywego Różańca działająca przy naszej Parafii serdecznie zaprasza Panów w każdym wieku do wstąpienia w szeregi naszego Koła Różańcowego. Szczegółowe informacje uzyskać można u księży w zakrystii.
 12. Zapisy do udziału w XI Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę przyjmowane są pod numerami telefonu: 600 752 173 oraz 601 640 297. Zaproszenie do wspólnego pielgrzymowania kierujemy szczególnie do siennickich Parafian. Wspólne wyjazdy treningowe odbywają się we wtorki i czwartki od godz. 19.00. Start przy domu naszych Sióstr Kapucynek.
 13. Zapowiedzi przedślubne:
  - Michał Duszczyk, kawaler i Ewelina Komorowska, panna, oboje z Parafii tutejszej (zapowiedź II-ga),
  - Krzysztof Wojciech Kukiełka, kawaler z Parafii Jeruzal k/Skierniewic i Martyna Osiak, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź II-ga),
  - Mateusz Berta, kawaler z Parafii tutejszej i Magdalena Gromulska, panna z Parafii Mrozy (zapowiedź II-ga).
  - Bartłomiej Bylak, kawaler z Parafii tutejszej i Patrycja Marut, panna z Parafii Stromiec (zapowiedź I-sza).
  Młodych polecamy modlitwie. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić miejscową Kancelarię Parafialną.
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy:
  ŚP. Anielę Kurowską z Siennicy,
  ŚP. Urszulę Bożenę Dębałe z Transboru.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…