NIEDZIELA, 02.06.2024
IX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 12.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwy adoracyjne.
  2. Przypominamy o godnym stroju osób uczestniczących we Mszach świętych. Wyższa temperatura nie może być usprawiedliwieniem lekceważenia miejsca świętego.
  3. Najbliższy poniedziałek to pierwszy poniedziałek miesiąca. Imiona zmarłych z wypominek rocznych czytamy o 17.20, a następnie o godz. 18.00 będziemy w ich intencji sprawowali Mszę świętą.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy świętej wieczornej. W oktawie Bożego Ciała po Mszach świętych wieczornych i nabożeństwie czerwcowym ma miejsce procesja eucharystyczna. W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała na Mszach świętych o 7.00 i 18.00 poświęcimy wianki z ziół, gałązek i kwiatów, a po wieczornym nabożeństwie odśpiewamy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i po raz ostatni w oktawie przejdziemy w procesji po dziedzińcu.
  5. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano podczas Mszy świętej o 7.00 oraz po południu od 17.00 do 18.00. Po Mszy świętej porannej odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa, a od 17.00 do 17.55 zapraszamy na adorację w ciszy. Przypominamy, że w pierwsze piątki miesiąca Kancelaria Parafialna jest nieczynna z racji na spowiedź.
  6. W najbliższy piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W związku z piątkową uroczystością nie obowiązuje post.
  7. W niedzielę, 16 czerwca poświęcimy samochody i pojazdy mechaniczne.
  8. W czwartek, 20 czerwca po Mszy świętej o godz. 18.00 nagrodzimy dzieci, które zbierają naklejki z niedzielnych Mszy świętych.
  9. W niedzielę, 23 czerwca Msza święta o godz. 12.30 będzie zbiorowa za Janiny i Janów, a w niedzielę, 30 czerwca o godz. 12.30 za Piotrów i Pawłów z racji imienin. Intencje można już zgłaszać w niedzielę w zakrystii, a w tygodniu w Kancelarii Parafialnej.
  10. Zapowiedzi przedślubne:
    - Kamil KIELA, kawaler z Parafii Wielgolas i Aleksandra ZWIERZ, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź II-ga).
    Młodych polecamy modlitwie. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić miejscową Kancelarię Parafialną.