Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA, 02.06.2024
IX Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 12.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwy adoracyjne.
 2. Przypominamy o godnym stroju osób uczestniczących we Mszach świętych. Wyższa temperatura nie może być usprawiedliwieniem lekceważenia miejsca świętego.
 3. Najbliższy poniedziałek to pierwszy poniedziałek miesiąca. Imiona zmarłych z wypominek rocznych czytamy o 17.20, a następnie o godz. 18.00 będziemy w ich intencji sprawowali Mszę świętą.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy świętej wieczornej. W oktawie Bożego Ciała po Mszach świętych wieczornych i nabożeństwie czerwcowym ma miejsce procesja eucharystyczna. W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała na Mszach świętych o 7.00 i 18.00 poświęcimy wianki z ziół, gałązek i kwiatów, a po wieczornym nabożeństwie odśpiewamy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i po raz ostatni w oktawie przejdziemy w procesji po dziedzińcu.
 5. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano podczas Mszy świętej o 7.00 oraz po południu od 17.00 do 18.00. Po Mszy świętej porannej odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa, a od 17.00 do 17.55 zapraszamy na adorację w ciszy. Przypominamy, że w pierwsze piątki miesiąca Kancelaria Parafialna jest nieczynna z racji na spowiedź.
 6. W najbliższy piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W związku z piątkową uroczystością nie obowiązuje post.
 7. W niedzielę, 16 czerwca poświęcimy samochody i pojazdy mechaniczne.
 8. W czwartek, 20 czerwca po Mszy świętej o godz. 18.00 nagrodzimy dzieci, które zbierają naklejki z niedzielnych Mszy świętych.
 9. W niedzielę, 23 czerwca Msza święta o godz. 12.30 będzie zbiorowa za Janiny i Janów, a w niedzielę, 30 czerwca o godz. 12.30 za Piotrów i Pawłów z racji imienin. Intencje można już zgłaszać w niedzielę w zakrystii, a w tygodniu w Kancelarii Parafialnej.
 10. Zapowiedzi przedślubne:
  - Kamil KIELA, kawaler z Parafii Wielgolas i Aleksandra ZWIERZ, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź II-ga).
  Młodych polecamy modlitwie. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić miejscową Kancelarię Parafialną.