Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA, 12.05.2024
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień „Zielone Świątki” – czyli Niedziela Zesłania Ducha świętego.
 2. W miniony wtorek (7 maja) sprawowaliśmy tradycyjnie Mszę świętą na cmentarzu parafialnym, a w środę (8 maja) przeżywaliśmy uroczystość odpustową. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniach: Siostrom Kapucynkom za dekoracje kwiatowe, siostrze Iwonie za śpiew, Maksymilianowi za przygotowanie liturgii, panu Grzegorzowi i zakładowi pogrzebowemu „Exitus” za skoszenie trawy przed cmentarzem oraz za namiot i nagłośnienie Mszy świętej na cmentarzu, panu Kamilowi Malinowskiemu za społeczną troskę o nasz cmentarz parafialny, asyście kościelnej za służbę w czasie procesji odpustowej. W ciągle powiększającej się Parafii jesteśmy tylko we dwóch kapłanów, dlatego jesteśmy wdzięczni, że możemy liczyć na Waszą pomoc. Bóg zapłać!
 3. W piątek po raz pierwszy dzieci klas trzecich przystąpiły do Spowiedzi świętej, a w sobotę w dwóch grupach przyjęły Komunię świętą. Dziękujemy nauczycielom religii za katechizację dzieci. Składamy Bóg zapłać siostrze Joannie za przeprowadzenie prób. Dziękujemy Rodzicom, Dziadkom i Chrzestnym za przekazanie katolickiej wiary dzieciom, a także za ofiarowany dar ołtarza. Przypominamy o trwającym „Białym Tygodniu”.
 4. Rocznica Pierwszej Komunii świętej będzie w sobotę, 18 maja o godz. 9.00. Zapraszamy na próbę w poniedziałek, 13 maja o godz. 16.00. Spowiedź święta dla dzieci i rodzin w piątek, 17 maja od godz. 16.00.
 5. We wtorek będziemy obchodzili święto św. Macieja, apostoła, a w czwartek uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej.
 6. Dziękujemy pani Katarzynie z firmy „Psi serwis” z Siennicy za ufundowanie słodyczy dla dzieci uczestniczących w Mszach świętych w naszej Parafii.
 7. Koła Różańcowe zapraszają na wspólną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy Wyjazd 1 czerwca (sobota) o godz. 4.30 z parkingu przed kościołem. Zapisy w Kołach lub pod numerem tel. 695 750 085.
 8. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy świętej wieczornej. Dziękujemy mieszkańcom wiosek za odmawianie Litanii Loretańskiej przy kapliczkach.
 9. Pragniemy powołać kolejne wspólnoty różańcowe, tym razem dla młodzieży i dzieci. Osoby zainteresowane zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie 1 naszej gazetki.
 10. Serdecznie zapraszamy na oazę modlitwy połączoną z czuwaniem przed Zesłaniem Ducha Świętego w sobotę 18 maja. Szczegóły w gazetce na stronie 4.
 11. Wszystkich zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przed Zesłanie Ducha świętego w najbliższą sobotę po nabożeństwie majowym.
 12. Uroczystość Bożego Ciała obchodzić będziemy 30 maja. Suma z procesją będzie sprawowana o godz. 11.00. Intencje można już zgłaszać w niedzielę w zakrystii, a w dni powszednie w Kancelarii Parafialnej.
 13. W dniach 14-15 maja w kościele św. Antoniego w Mińsku Maz. jest peregrynacja relikwii błog. rodziny Ulmów, które peregrynują po naszej Diecezji. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 14. Zapowiedzi przedślubne:
  Dawid NOWAKOWSKI, kawaler pochodzący z Parafii tutejszej i Natalia Anna ZAJDA, panna pochodząca z Parafii Narodzenia NMP w Mińsku Maz. (zapowiedź 1-sza).
  Młodych polecamy modlitwie. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić miejscową Kancelarię Parafialną.
 15. W tym tygodniu pożegnaliśmy:
  ŚP. Zbigniewa Kurdeja z Warszawy.
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie