NIEDZIELA, 28.04.2024
V Niedziela Wielkanocna

1. Od wczoraj w naszej Parafii Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jacek Grzybowski przeprowadza wizytację kanoniczną. Ksiądz Biskup przybył do nas nie jako gość, ale gospodarz. Polecamy w naszych modlitwach Księdza Biskupa i Parafię, by ta wizytacja umocniła naszą jedność.
  2. Dzisiaj na godz. 15.00 pod kaplicę na Cmentarzu Parafialnym (starym) Ksiądz Biskup zaprasza wszystkich na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia za naszych zmarłych.
  3. Dzisiaj po Mszy świętej o 9.00 do sali przy zakrystii zapraszamy na spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca.
  4. Zachęcamy do udziału w akcji honorowego krwiodawstwa dzisiaj w godz. 9.00 – 13.00. Ambulans będzie obok przychodni. Należy spożyć lekki posiłek i mieć przy sobie dokument tożsamości.
  5. W środę rozpoczynamy maj, który tradycyjnie poświęcony jest Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będą sprawowane po Mszy świętej o 18.00 (zarówno w dni powszednie, jak i w niedziele). Mieszkańców wiosek odległych od Siennicy zachęcamy do wspólnej modlitwy przy kapliczkach.
  6. W piątek, 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze święte będą sprawowane według układu niedzielnego, czyli o 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Tego dnia na Mszę świętą o godz. 12.30 zapraszamy maturzystów, których polecimy opiece MB Siennickiej na czas egzaminów i życiowych wyborów. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych z okazji święta.
  7. Najbliższy piątek (3 maja) to także pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy podczas każdej Mszy świętej (7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00). Po Mszy świętej o 7.00 odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa, a od 17.00 do 17.55 zapraszamy na adorację w ciszy. Z racji na uroczystość w najbliższy piątek nie obowiązuje post.
  8. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca, a w naszej Parafii dzień Matki Bożej Siennickiej. Tego dnia Msza Święta o godz. 7.00 rano sprawowana będzie jako zbiorowa ku czci Siennickiej Pani z możliwością spowiedzi wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu z cudownym wizerunkiem do godz. 9.00. Zachęcamy do zapalania świec prośby pod obrazem.
  9. W czasie weekendu majowego Kancelaria Parafialna nie będzie czynna w środę (1 maja) oraz w piątek (3 maja). W pozostałe dni czynna normalnie.
  10. Intencje różańcowe na maj: Intencja papieska - O dobrą formację osób zakonnych i seminarzystów. Módlmy się, aby siostry i bracia zakonni i seminarzyści wzrastali w swoim powołaniu. Intencja parafialna- Módlmy się o opiekę Matki Bożej dla całej Parafii i naszego Domu Bożego.
  11. Dziękujemy panom Mariuszowi Zawadce, Januszowi Augustyniakowi, Zbigniewowi Szlązkowi i Zbigniewowi Maciocha za wykonane prace na dziedzińcu kościoła.
  12. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na nasz Parafialny Klub Sportowy „Life” wpisując w rozliczeniu numer KRS 0000441949.
  13. Zapowiedzi przedślubne:
    - Arkadiusz Sekuła, kawaler z Parafii tutejszej i Joanna Wojciechowska, panna z Parafii Rudzienko.
    Młodych polecamy modlitwie. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić miejscową Kancelarię Parafialną.
  14. W tym tygodniu pożegnaliśmy: ŚP. Henrykę Piętkę z Mińska Maz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…