NIEDZIELA, 21.04.2024
IV Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj z racji trzeciej niedzieli miesiąca zbierana jest taca inwestycyjna.
  2. Pod ogłoszeniami podane są informacje o przygotowaniach ołtarzy na Boże Ciało oraz posiłków w czasie pielgrzymek pieszych.
  3. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 9.00 w sali obok zakrystii będzie możliwość wpłaty zaliczki na pielgrzymkę „Sanktuaria Europy” w wysokości 1000 zł.
  4. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  5. W najbliższy wtorek nasz Ksiądz Dziekan obchodzi swoje imieniny. Dzisiaj na Mszach świętych będziemy składali mu życzenia. W środę o 18.00 będzie sprawowana Msza święta za Solenizanta.
  6. W najbliższy czwartek obchodzimy święto św. Marka, ewangelisty. To dzień imienin poprzedniego Dziekana, ks. prałata Marka Kasprzaka. Za solenizanta będzie sprawowana Msza święta w czwartek o 7.00.
  7. W najbliższą sobotę do naszej Parafii przybędzie Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jacek Grzybowski, biskup pomocniczy warszawsko – praski. W naszej wspólnocie parafialnej będzie przez dwa dni i przeprowadzi wizytację kanoniczą Parafii.
  8. Zapraszamy w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 9.00 do sali przy zakrystii na spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca.
  9. Zachęcamy do udziału w akcji honorowego krwiodawstwa w przyszłą niedzielę w godz. 9.00 – 13.00. Ambulans będzie obok przychodni. Należy spożyć lekki posiłek i mieć przy sobie dokument tożsamości.
  10. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym tygodniu pomogli w pracach na dziedzińcu naszego kościoła.
  11. W poniedziałek i wtorek w Szkole Podstawowej nr 5 w Mińsku Maz. odbędzie się zbiórka elektroodpadów i zużytych baterii (22 kwietnia od 8.00 do 19.00, a 23 kwietnia od 8.00 do 17.00 – parking od strony placu zabaw).
  12. We wtorek, 7 maja, tradycyjnie dzień przed Odpustem o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta na Cmentarzu Parafialnym w intencjach zbiorowych. W środę, 8 maja w Uroczystość św. Stanisława BM o godz. 11.00 będzie w kościele sprawowana Suma odpustowa również w intencjach zbiorowych, a także imieninowa za Stanisławów i Stanisławy. Intencje na te Msze święte można już zgłaszać do księży. Prosimy nie odkładać tego na ostatnią chwilę.
  13. XII Diecezjalny Zjazd Kół Różańcowych w tym roku odbędzie się w Nowym Dworze Mazowieckim. Wyjazd z naszej Parafii 27 kwietnia (sobota) o godz. 7.30 z parkingu przed kościołem. Zapisy w Kołach Różańcowych lub pod numerem tel. 695 750 085.
  14. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na nasz Parafialny Klub Sportowy „Life” wpisując w rozliczeniu numer KRS 0000441949.
  15. W tym tygodniu pożegnaliśmy: ŚP. Stanisławę Brodę z Lasomina. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…