NIEDZIELA, 14.04.2024
III Niedziela Wielkanocna

1. Dziś 1048. rocznica Chrztu Polski (966 rok).
  2. Poniżej zamieszczone są informacje dla rodziców dzieci komunijnych.
  3. We wtorek, 7 maja, tradycyjnie dzień przed Odpustem o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta na Cmentarzu Parafialnym w intencjach zbiorowych. W środę, 8 maja w Uroczystość św. Stanisława BM o godz. 11.00 będzie w kościele sprawowana Suma odpustowa również w intencjach zbiorowych, a także imieninowa za Stanisławów i Stanisławy. Intencje na te Msze święte można już zgłaszać do księży. Prosimy nie odkładać tego na ostatnią chwilę.
  4. W najbliższą sobotę, 20 kwietnia o godz. 10.00 planujemy przy sprzyjających warunkach atmosferycznych uporządkować ziemię na skarpie przy murku na dziedzińcu kościelnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych Panów do pomocy przy tych pracach. Prosimy zabrać ze sobą narzędzia (szpadle, łopaty, taczki). Prosimy również o samochód do przewozu ziemi (nie za duży, aby wjechał w bramę dziedzińca).
  5. Dziękujemy panu Piotrowi Wielądkowski z firmy PioNet za ofiarowanie słodyczy dla dzieci uczestniczących w Mszach niedzielnych.
  6. Dziękujemy panu Patrykowi Prasule i jego ekipie za remont bramy oraz murku na dziedzińcu naszego kościoła. Zakończenie prac uzależnione jest od warunków atmosferycznych.
  7. Dziękujemy panu Robertowi Brodzie za wertykulację trawników oraz paniom za pomoc w pracach porządkowych na dziedzińcu przed kościołem.
  8. W tym tygodniu wykonana została nowa iluminacja dzwonnicy. Efekt widoczny jest po zmroku.
  9. Za tydzień z racji trzeciej niedzieli miesiąca zbierana będzie taca inwestycyjna.
  10. XII Diecezjalny Zjazd Kół Różańcowych w tym roku odbędzie się w Nowym Dworze Mazowieckim. Wyjazd z naszej Parafii 27 kwietnia (sobota) o godz. 7.30 z parkingu przed kościołem. Zapisy w Kołach Różańcowych lub pod numerem tel. 695 750 085.
  11. W niedzielę, 21 kwietnia po Mszy świętej o godz. 9.00 w sali obok zakrystii będzie możliwość wpłaty zaliczki na pielgrzymkę „Sanktuaria Europy” w wysokości 1000 zł.
  12. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na nasz Parafialny Klub Sportowy „Life” wpisując w rozliczeniu numer KRS 0000441949.
  13. W tym tygodniu pożegnaliśmy:
    ŚP. Zenona Mazka z Mińska Maz.,
    ŚP. Adama Kownackiego z Żakowa.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rozpoczynamy próby przed Pierwszą Komunią Świętą.

Grupa 1 to klasy 3a i 3c z PSP w Siennicy - I Komunia Św. 11 maja 2024 o godz. 9.00 (tej grupie Pierwszej Komunii św. udzieli ks. Proboszcz).

Grupa 2 to klasy: 3 b z PSP w Siennicy, kl. 3 z PSP w Żakowie, z SP w Nowej Pogorzeli i osoby z innych szkół - I Komunia Św. 11 maja 2024 godz. 11.00 (tej grupie Pierwszej Komunii św. udzieli ks. Piotr).

Planujemy 3 próby, w następujących terminach:

Grupa I - klasy 3a i 3c (I Komunia Św. godz. 9.00)
15 kwietnia - godz. 16.00
22 kwietnia - (po Mszy świętej) ok. godz. 18.40
6 maja - godz. 16.00

Grupa II kl. 3b SP w Siennicy, SP w Nowej Pogorzeli, PSP w Żakowie (I Komunia Św. o godz. 11.00)
15 kwietnia - po Mszy św. ok. godz. 18.40
22 kwietnia - ok. godz. 16.00
6 maja - po Mszy św. i nabożeństwie godz. 18.55

Pierwsza spowiedź 10 maja (piątek) o godz. 16.00 (będą dodatkowo zaproszeni kapłani, dlatego prosimy o punktualność, w ubiegłym roku udało się wyspowiadać wszystkich w godzinę).

Próby są obowiązkowe, dlatego prosimy o dołożenie wszelkich starań, aby dzieci były obecne na spotkaniach w kościele.

Prosimy wszystkich o modlitwę za dzieci komunijne i ich rodziców, aby jak najlepiej przygotowały się do świadomego i godnego przyjęcia Pana Jezusa do swoich serc.