NIEDZIELA, 24.03.2024
Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Msze Święte według tradycyjnego układu niedzielnego. Na każdej Mszy Świętej święcimy palmy. Msza Święta o godz. 11.00 rozpocznie się na dziedzińcu kościoła – uroczyście z dziećmi wniesiemy palmy.
  2. Dzisiaj Legion Maryi będzie przed kościołem rozprowadzał palmy, a Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym ze Zglechowa prowadzi kiermasz ozdób świątecznych. Grupa zuchowa „Brzask” z Siennicy rozprowadza ozdoby świąteczne na placu przed plebanią.
  3. Parafia w Grzebowilku zaprasza na Misterium Męki Pańskiej dzisiaj o godz. 15.00, Chór Kanon na koncert pieśni pasyjnych dzisiaj o godz. 19.00 w Urzędzie Gminy (wejście od tyłu budynku).
  4. Obchody Triduum Paschalnego:
    - w Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej o 19.00,
    - w Wielki Piątek na Liturgię Męki Pańskiej o godz. 19.00 (przypominamy, że w Wielki Piątek   post ścisły),
    - w Wielką Sobotę na Wigilię Paschalną o godz. 19.00 (przynosimy świece). Mimo, iż w Wielką Sobotę post nie jest obowiązkowy, jednak zachęcamy do praktykowania tej tradycji.
  5. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu: w Wielki Czwartek od 20.30 do 22.00, w Wielki Piątek od 7.00 do 22.00 (z przerwą na liturgię o 19.00), oraz w Wielką Sobotę od 7.00 do 22.00 (z przerwą na liturgię o 19.00).
  6. W wyjściu bocznym wywieszona jest lista dyżurów podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w czasie Triduum.
  7. Z Siostrami Kapucynkami zapraszamy na Ciemną Jutrznię w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 7.00 rano, a także w Wielki Piątek i Wielką Sobotę na Koronkę o 15.00.
  8. W czasie Triduum Paschalnego nie będą sprawowane Msze Święte o 7.00 i 18.00. Przez dwie najbliższe środy nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  9. W czasie Triduum Paschalnego, a także w święta nie będzie Spowiedzi Świętej i nie będzie czynna Kancelaria Parafialna. W sprawach bardzo pilnych (np. namaszczenie umierającego) prosimy o bezpośredni kontakt z księdzem.
  10. W Wielką Sobotę ma miejsce błogosławieństwo pokarmów - w kościele od godz. 8.00 do 10.00 oraz od 14.00 do 16.00 (co 10 minut, tj. 8.00, 8.10, 8.20, itd.) Ministranci będą rozprowadzali wodę święconą pod kościołem. Święcenie pokarmów w wioskach będzie się odbywało według grafiku na stronie 4 oraz na stronie internetowej Parafii. Prosimy o odebranie księży z plebanii i dowóz do wszystkich wiosek.
  11. Niedzielę Wielkanocną Msze Święte: 6.00 (Rezurekcja), 9.00, 11.00 (dla dzieci), 12.30 i 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny według grafiku niedzielnego: 7.00, 9.00, 11.00 (dla dzieci), 12.30, 18.00.
  12. Przypominamy o zmianie czasu w nocy z Wielkiej Soboty na Niedzielę Wielkanocną.
  13. Zakończyliśmy zbiórkę jaj oraz ofiar na potrzeby kleryków naszego Seminarium Duchownego. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
  14. Zakończyliśmy zbiórkę ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Wpłynęły jeszcze ofiary ze Świętoch, Łękawicy, Bud Łękawickich, Zalesia, Bożej Woli, Bestwin, Zglechowa, Swobody, Nowodworu, Żakówka, Żakowa, Borówka, Dąbrowy, Nowego Zalesia, Pogorzeli, Krzywicy, Lasomina, Siodła, Kątów, Nowodzielnika, z Siennicy z ulic Dłużewskich, Piaski, Akacjowej, Strażackiej, Agawy, góralskiej, Wrzosowej, Kwiatowej, Wierzbowej, Mińskiej (od kościoła do CPNu), Słonecznej, bloku Skropol oraz od indywidualnych osób z ul. Czarnockiego i Środowej. Bóg zapłać.
  15. Spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca w poniedziałek, 1 kwietnia po Mszy Świętej o 9.00.
  16. W tym tygodniu udało się posadzić 97 tuj przy plebanii, a także rozplantować kamyki wokół figury Matki Bożej na dziedzińcu oraz przy plebanii. Dziękujemy panu Zbigniewowi Szlązkowi za kamienie dekoracyjne, a także paniom i panom za pomoc w pracach na terenie parafialnym.
  17. Zapowiedzi przedślubne:
    - Adrian SZCZĘSNY, kawaler z par. tutejszej i Magdalena Sandra SCHIMA, panna z par. św. Antoniego w Mińsku Maz. (zapowiedź 1),

- Przemysław ZWIERZ, kawaler z par. tutejszej i Kamila GAŃKO, panna z par. Zamienie (zapowiedź 1).
    Młodych polecamy modlitwie. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między nimi zobowiązany jest powiadomić miejscową Kancelarię Parafialną.