Niedziela, 17.03.2024

1. Dzisiaj z racji trzeciej niedzieli miesiąca zbierana jest taca inwestycyjna.
  2. W środę zakończyliśmy rekolekcje parafialne i szkolne. Serdecznie dziękujemy:
    - ks. prałatowi Tomaszowi Chciałowskiemu, naszemu rekolekcjoniście za wygłoszone nauki,
    - kapłanom z sąsiednich Parafii za pomoc w spowiadaniu,
    - siostrom kapucynkom Iwonie i Joannie za prowadzenie śpiewów,
    - dyrekcjom szkół i przedszkoli, nauczycielom i pracownikom technicznym oraz Radom Rodziców za pomoc w organizacji katechez dla dzieci,
    - osobom, które przygotowały posiłki, ofiarowały artykuły spożywcze i upiekły ciasta dla spowiedników,
    - Maksymilianowi za posługę w zakrystii,
    - wszystkim, którzy wsłuchali się w naszą prośbę i skorzystali ze spowiedzi świętej w wyznaczonym czasie. Bóg zapłać.
  3. We wtorek, 19 marca obchodzimy Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia Msza Święta o godz. 18.00 będzie sprawowana jako zbiorowa (imieninowa).
  4. W najbliższy piątek zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, która połączona będzie z nabożeństwem Drogi Krzyżowej ulicami Siennicy (trasa: ul. Mińska, Ogrodowa, Nowa, Akacjowa, Cmentarz Parafialny). W najbliższy piątek nie będzie Drogi Krzyżowej o 16.30.
  5. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Msze Święte według stałego porządku. Prosimy, aby dzieci czekały na Mszę Świętą o 11.00 na dziedzińcu kościoła – procesyjnie wniesiemy palmy (o ile pozwoli na to pogoda).
  6. W Niedzielę Palmową Legion Maryi będzie przed kościołem rozprowadzał palmy.
  7. Parafia św. Kazimierza Królewicza w Grzebowilku serdecznie zaprasza już po raz czternasty na Misterium Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową o godz. 15.00. Przedstawienie ostatnich chwil z życia Jezusa przygotowywane jest przez miejscowych parafian.
  8. Chór Kanon zaprasza na coroczny koncert pieśni pasyjnych w Niedzielę Palmową o godz. 19.00 w Urzędzie Gminy (wejście od tyłu budynku).
  9. Tradycyjnie w Wielkim Poście prowadzimy zbiórkę jaj na potrzeby kleryków. Dary możemy przynosić do Kancelarii Parafialnej w godzinach otwarcia. Zbiórka darów do najbliższej soboty.
  10. Trwa zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Ofiary można składać u księży.
  11. Tradycyjnie w Wielką Sobotę będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa pokarmów. Radnych oraz sołtysów prosimy o zgłaszanie miejsc do których mamy się udać z poświęceniem pokarmów. Prosimy o informację do księży do wtorku, 19 marca. Ułożymy grafik z godzinami poświęcenia w poszczególnych miejscach i podamy go w Niedzielę Palmową.
  12. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na nasz Parafialny Klub Sportowy „Life” wpisując w rozliczeniu numer KRS 0000441949.