NIEDZIELA, 10.03.2024r.
Rekolekcje wielkopostne

1. Od dzisiaj w naszej Parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne – parafialne i szkolne. Dla dorosłych i uczniów starszych poprowadzi je ks. prałat Tomasz Chciałowski, proboszcz Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie, a dla klas O-III katechezy wygłoszą miejscowi kapłani. Program rekolekcji znajduje się na stronie 4 naszej gazetki i na stronie internetowej Parafii (pod ogłoszeniami). Ofiary składane na tacę w środę są naszym dziękczynieniem rekolekcjoniście.
  2. Możliwość spowiedzi wielkopostnej będzie we wtorek i środę podczas każdej Mszy Świętej. Przypominamy o obowiązku wyspowiadania się, a w czasie wielkanocnym przyjęcia czystym sercem Komunii Świętej.
  3. W spowiadaniu we wtorek i środę pomagać nam będą księża z sąsiednich Parafii. W statystykach po raz kolejny odnotowaliśmy większą ilość osób na Mszach świętych w naszej Parafii. We dwóch kapłanów nie jesteśmy już w stanie wyspowiadać wszystkich. Dlatego gorąco prosimy, aby skorzystać z tego sakramentu w czasie rekolekcji, kiedy będzie dużo księży. Po rekolekcjach nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że uda nam się wyspowiadać wszystkich. Dlatego prosimy nie odkładać na później tego sakramentu!
  4. W poniedziałek, wtorek i środę (w czasie rekolekcji) Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. Zapraszamy od czwartku według stałego porządku. W sprawach bardzo pilnych (namaszczenia, pogrzeby) prosimy o bezpośredni kontakt z księdzem po Mszach Świętych.
  5. Parafian chorych z posługą sakramentalną w ich domach odwiedzimy w piątek, 15 marca od godz. 9.15. Chorych można jeszcze zgłaszać do księży.
  6. W najbliższy piątek w czasie Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia krzyży dla dzieci komunijnych. Krzyże wręczają dziadkowie.
  7. Tradycyjnie w Wielkim Poście prowadzimy zbiórkę jaj na potrzeby kleryków. Dary możemy przynosić do Kancelarii Parafialnej w godzinach otwarcia. Zbiórka darów do soboty przed Niedzielą Palmową.
  8. Trwa zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Wpłynęły ofiary z Siennicy ze starego bloku nauczycielskiego, a także z ul. Ogrodowej, Strażackiej, Modrzewiowej, Tartacznej, Spacerowej, Kołbielskiej, Gnoińskich, Mińskiej (od kościoła do ronda), Bankowej, jednej mieszkanki z ul. Latowickiej, a także z Wólki Dłużewskiej, Wojciechówki, Nowego Zglechowa.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę społecznie podjęli się prac porządkowych na terenie przykościelnym.
  10. We wtorek, 19 marca w Uroczystość Świętego Józefa Msza Święta o godz. 18.00 będzie sprawowana jako zbiorowa za Józefy i Józefów z racji imienin. Można jeszcze zgłaszać intencje do księży.
  11. Tradycyjnie w Wielką Sobotę będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa pokarmów. Radnych oraz sołtysów prosimy o zgłaszanie miejsc do których mamy się udać z poświęceniem pokarmów. Prosimy o informację do księży do wtorku, 19 marca. Ułożymy grafik z godzinami poświęcenia w poszczególnych miejscach i podamy go w Niedzielę Palmową.
  12. W przyszłą niedzielę z racji trzeciej niedzieli miesiąca zbierana będzie taca inwestycyjna.
  13. Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyruszy z Mińska Maz. Szczegóły na tablicy ogłoszeń oraz na stronie edk.org.pl.
  14. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na nasz Parafialny Klub Sportowy „Life” wpisując w rozliczeniu numer KRS 0000441949.
  15. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy:
    † Lidię Baytel z Dąbrowy,
    † Janinę Szczęsną z Siennicy,
    † Helenę Chlebicką z Nowego Zglechowa.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…