NIEDZIELA, 03.03.2024
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Od przyszłej niedzieli w naszej Parafii rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne – parafialne i szkolne. Dla dorosłych i uczniów starszych poprowadzi je ks. prałat Tomasz Chciałowski, Proboszcz Parafii MB Fatimskiej w Legionowie oraz Prezes Legionowskiego Stowarzyszenia Amicus, a dla uczniów najmłodszych i przedszkolnych księża miejscowi. Program rekolekcji znajduje się na stronie 4 naszej gazetki i na stronie internetowej Parafii (poniżej). Podajemy plan z tygodniowym wyprzedzeniem, aby każdemu z nas udało się odpowiednio zorganizować te dni znajdując czas na spowiedź wielkopostną i katechezy rekolekcyjne.
  2. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.30, a Drogi Krzyżowe w piątki dla dzieci o 16.30, a dla dorosłych o 18.40.
  3. Tradycyjnie w Wielkim Poście prowadzimy zbiórkę jaj na potrzeby kleryków. Dary możemy przynosić do Kancelarii Parafialnej w godzinach otwarcia. Zbiórka darów do soboty przed Niedzielą Palmową.
  4. Trwa zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego, które możemy przekazywać księżom.
  5. Najbliższy poniedziałek to pierwszy poniedziałek miesiąca. O godz. 17.20 odczytamy wypominki roczne, a następnie o 18.00 odprawimy w ich intencji Mszę św.
  6. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy chętne osoby (Panie i Panów) do prac porządkowych na dziedzińcu kościoła. Prosimy o zabranie narzędzi (grabki, szczotki).
  7. Nasza Parafia poszukuje do pracy mężczyzny, który chciałby podjąć posługę w charakterze kościelnego. Szczegóły u księży.
  8. Informujemy, że zwolniły się dwie Msze Święte gregoriańskie na czerwiec i listopad br. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z księżmi.
  9. W Wielkim Poście odwiedzimy Parafian z posługą sakramentalną w piątek, 15 marca od godz. 9.15. Prosimy zgłaszać osoby, które ze względu na chorobę lub podeszły wiek nie będą mogły w czasie rekolekcji skorzystać z sakramentów w kościele.
  10. We wtorek, 19 marca w Uroczystość Świętego Józefa Msza Święta o godz. 18.00 będzie sprawowana jako zbiorowa za Józefy i Józefów z racji imienin. Można jeszcze zgłaszać intencje do księży.
  11. Tradycyjnie w Wielką Sobotę będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa pokarmów. Radnych oraz sołtysów prosimy o zgłaszanie miejsc do których mamy się udać z poświęceniem pokarmów. Prosimy o informację do księży do wtorku, 19 marca. Ułożymy grafik z godzinami poświęcenia w poszczególnych miejscach i podamy go w Niedzielę Palmową.
  12. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na nasz Parafialny Klub Sportowy „Life” wpisując w rozliczeniu numer KRS 0000441949.