Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA, 25.02.2024
II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Zachęcamy do korzystania ze strony internetowej naszej Parafii, gdzie podane są ogłoszenia, intencje, a także zamieszczane są zdjęcia w galerii.
 2. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.30, a Drogi Krzyżowe w piątki dla dzieci o 16.30, a dla dorosłych o 18.40.
 3. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano podczas Mszy Świętej o 7.00 oraz po południu od 17.00 do 18.00. Po Mszy Świętej porannej odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem, a od 17.00 do 17.55 zapraszamy na adorację w ciszy. W pierwsze piątki miesiąca Kancelaria Parafialna jest nieczynna.
 4. W najbliższy piątek, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych (Wyklętych). Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 5. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca, a w naszej Parafii dzień Matki Bożej Siennickiej. Tego dnia Msza Święta o godz. 7.00 rano sprawowana będzie jako wotywna ku czci Siennickiej Pani w intencjach zbiorowych z możliwością spowiedzi wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu z cudownym wizerunkiem MB Siennickiej do godz. 9.00.
 6. W sposób szczególny w najbliższą sobotę na Mszę Świętą wotywną do MB Siennickiej o godz. 7.00 rano zapraszamy wszystkich rolników i pszczelarzy, aby zawierzyć ich opiece Matki Najświętszej w trudnym dla nich czasie i duchowo ich wesprzeć, by godnie mogli utrzymać swoje rodziny. Matka Boża Siennicka wielokrotnie pomagała ludziom w trudnym czasie. Mocno ufamy, że będzie tak i teraz, jeżeli gorliwie się Jej zawierzymy.
 7. Tradycyjnie w Wielkim Poście prowadzimy zbiórkę jaj na potrzeby kleryków. Dary możemy przynosić do Kancelarii Parafialnej w godzinach otwarcia. Zbiórka darów do soboty przed Niedzielą Palmową.
 8. Na dziedzińcu kościoła trwa remont murku wokół zabytkowej figury Matki Bożej. Dziękujemy Panom Grzegorzowi Zwierzowi i Stanisławowi Woźniakowi za wykonane prace w tym tygodniu.
 9. Nasza Parafia poszukuje do pracy mężczyzny, który chciałby podjąć posługę w charakterze kościelnego. Szczegóły u księży.
 10. W niedzielę, 3 marca Msza Święta o godz. 12.30 będzie zbiorową za Kazimiery i Kazimierzów z racji imienin. Natomiast we wtorek, 19 marca w uroczystość św. Józefa o godz. 18.00 będzie Msza Święta zbiorowa za Józefy i Józefów również z racji imienin. Intencje można zgłaszać w zakrystii i Kancelarii Parafialnej.
 11. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na nasz Parafialny Klub Sportowy „Life” wpisując w rozliczeniu numer KRS 0000441949.
 12. Intencje różańcowe na marzec: Intencja papieska - Za współczesnych męczenników. Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem. Intencja parafialna- Módlmy się za naszą Ojczyznę, aby Maryja, Królowa Pokoju wprowadziła do naszych rodzin i środowisk pojednanie i wzajemne poszanowanie. Niech ma w swojej opiece Polki i Polaków, aby umieli w zgodzie budować przyszłość Kościoła i naszej Ojczyzny.
 13. W tym tygodniu pożegnaliśmy: ŚP Teresę Gomułę – Wojciechewicz z Siennicy.