NIEDZIELA, 18.02.2024
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Trwa Wielki Post, który ma charakter pokutny. W ołtarzu bocznym Jezusa Miłosiernego wystawiony jest krzyż do adoracji oraz skarbona na jałmużnę wielkopostną. Od 10 do 13 marca zaplanowane są rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. prałat Tomasz Chciałowski, prezes Legionowskiego Stowarzyszenia „Amicus” i Proboszcz Parafii MB Fatimskiej w Legionowie.
  2. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.30, a Drogi Krzyżowe w piątki dla dzieci o 16.30, a dla dorosłych o 18.40.
  3. Składamy Bóg zapłać Siostrom Kapucynkom oraz Panom, zwłaszcza panu Ryszardowi Łubkowskiemu za dekorację wielkopostną przy ołtarzu.
  4. Tradycyjnie w Wielkim Poście prowadzimy zbiórkę jaj na potrzeby kleryków. Dary możemy przynosić do Kancelarii Parafialnej w godzinach otwarcia. Zbiórka darów do soboty przed Niedzielą Palmową.
  5. Dzisiaj z racji trzeciej niedzieli miesiąca zbierana jest taca inwestycyjna.
  6. Na dziedzińcu kościoła trwa remont murku wokół zabytkowej figury Matki Bożej. Szybkość prac uzależniona będzie od pogody. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w te prace.
  7. W niedzielę, 3 marca Msza Święta o godz. 12.30 będzie zbiorową za Kazimiery i Kazimierzów z racji imienin. Natomiast we wtorek, 19 marca o godz. 18.00 będzie Msza Święta zbiorowa za Józefy i Józefów również z racji imienin. Intencje można zgłaszać w zakrystii i Kancelarii Parafialnej.
  8. Spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 9.00.
  9. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na nasz Parafialny Klub Sportowy „Life” wpisując w rozliczeniu numer KRS 0000441949.
  10. Zapraszamy na koncert zespołu Mazowsze w najbliższą sobotę o 19.00 w kościele. Szczegóły na stronie 4 gazetki.
  11. Zachęcamy do lektury tygodnika