Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA, 11.02.2024r.

 1. Tradycyjnie 11 lutego wspominamy Matkę Bożą z Lourdes, jest to Światowy Dzień Chorego. Jutro (poniedziałek) na Mszach Świętych o 7.00 i 18.00 będziemy udzielali sakramentu namaszczenia chorych. Przypominamy, że ten sakrament powinny przyjąć wyłącznie osoby chore poważnie, które są w stanie łaski uświęcającej. Sakrament namaszczenia chorych można przyjmować wielokrotnie, nie tylko w przypadkach krańcowych.
 2. Dzisiaj na Mszy Świętej o 11.00 wręczenie dzieciom komunijnym książeczek do nabożeństwa. Książeczki wręczają ojcowie dzieci.
 3. Dzisiaj w sali przy zakrystii będzie możliwość wpłaty zaliczki na pielgrzymkę Sanktuaria Europy- w wysokości 500 zł.
 4. Nauki Przedmałżeńskie w naszej Parafii rozpoczynamy dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12.30.
 5. We wtorek, 13 lutego  J. E. Ks. Bp Romuald Kamiński, nasz Ordynariusz nawiedzi chorych w Domu „Kaśmin” w Drożdżówce, odprawi Mszę Świętą i poświęci kaplicę przechowywania Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że do chorych w Domu „Kaśmin” w Drożdżówce Ksiądz Biskup wyznaczył księdza kapelana, do którego możemy kierować nasze prośby związane z posługą sakramentalną wobec podopiecznych tego Ośrodka.
 6. W najbliższą środę przeżywać będziemy Środę Popielcową. Tego dnia Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00, 9.00 i 18.00. Środa Popielcowa rozpoczyna okres Wielkiego Postu, który ma charakter pokutny.
 7. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli możliwość spożycia wyłącznie trzech postnych posiłków (dwa lekkie i jeden do syta). Post ścisły obowiązuje wszystkich katolików od 18 do 60 roku życia. Natomiast dzieci od 14 do 18 lat i osoby powyżej 60 roku obowiązuje zwykła wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – por. Kodeks Prawa Kanonicznego (KPK kan. 1249 - 1253). Zgodnie z prawem od postu ścisłego w Środę Popielcową nie możemy udzielać żadnych dyspens!
 8. Od środy na ołtarzu bocznym Jezusa Miłosiernego będzie wystawiona księga abstynencji na Wielki Post. Zachęcamy do różnych form wyrzeczeń wielkopostnych.
 9. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.30, a Drogi Krzyżowe w piątki dla dzieci o 16.30, a dla dorosłych o 18.40.
 10. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii zaplanowane są od 10 do 13 marca (niedziela – środa). Prosimy tak zorganizować czas i grafik w pracy, aby mieć możliwość spowiedzi i właściwego przygotowania się do świąt.
 11. Zgodnie z tradycją zwracamy się z prośbą o przeprowadzenie w Wielkim Poście zbiórki ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Zebrane ofiary możemy przynosić do księży do zakrystii lub Kancelarii Parafialnej.
 12. W niedzielę, 3 marca Msza Święta o godz. 12.30 będzie zbiorową za Kazimiery i Kazimierzów z racji imienin. Natomiast w niedzielę, 19 marca (wtorek) o godz. 18.00 będzie Msza Święta zbiorowa za Józefy i Józefów również z racji imienin. Intencje można zgłaszać w zakrystii i Kancelarii Parafialnej.
 13. Przypominamy, że w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7.00 modlimy się Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
 14. Na stronie 4 naszej gazetki znajdziemy kalendarium wydarzeń parafialnych, które zaplanowane są na najbliższe miesiące.
 15. Zachęcamy do lektury tygodnika
 16. W tym tygodniu pożegnaliśmy:  † ŚP. Stanisława Bębnowicza z Siennicy.