NIEDZIELA, 04.02.2024
V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Dziękujemy za wspólną modlitwę, a także za miłe przyjęcie i rozmowy.
  2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  3. Najbliższy poniedziałek to pierwszy poniedziałek miesiąca. O godz. 17.20 odczytamy imiona zmarłych z wypominek rocznych, a następnie o godz. 18.00 odprawimy w ich intencji Mszę Świętą. W najbliższy poniedziałek Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko rano od 8.00 do 9.00.
  4. Najbliższy poniedziałek to także wspomnienie św. Agaty. Na koniec każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce tradycyjny obrzęd błogosławieństwa chleba. Zachęcamy, aby tego dnia zabrać ze sobą chleb do poświęcenia. Tradycja święcenia chleba w dniu św. Agaty omówiona jest w naszej gazetce parafialnej na stronie 4.
  5. Trwa remont murku wokół zabytkowej figury Matki Bożej na dziedzińcu. Dziękujemy panu Grzegorzowi Zwierzowi za wykonane w tym tygodniu prace.
  6. Dziękujemy Siostrom Kapucynkom oraz Panom za pomoc w uprzątnięciu dekoracji świątecznych.
  7. Zachęcamy do udziału w akcji honorowego krwiodawstwa w przyszłą niedzielę, 11 lutego w godz. 9.00 – 13.00 w Zespole Szkół. Należy spożyć lekki posiłek i mieć przy sobie dokument tożsamości.
  8. W odpowiedzi na apel Parafian w czasie kolędy prosimy nie stawiać nóg na klęcznikach w ławkach. Prośba podyktowana jest troską o czystość miejsca w którym klękamy w ławkach.
  9. W związku z wieloma pytaniami o chrzest dzieci w naszej gazetce na stronie 1 (a także na stronie internetowej pod intencjami mszalnymi) zamieściliśmy podstawowe informacje i wskazówki o formalnościach i przygotowaniach do tego sakramentu.
  10. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o 11.00 wręczenie dzieciom komunijnym książeczek do nabożeństwa.
  11. W niedzielę 10 lutego będzie możliwość wpłaty zaliczki na pielgrzymkę Sanktuaria Europy  -  w wysokości 500,00zł.
  12. Nauki Przedmałżeńskie w naszej Parafii rozpoczniemy od niedzieli, 11 lutego. Spotkania będą się odbywały w niedziele po Mszy Świętej o 12.30.
  13. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na nasz Parafialny Klub Sportowy „Life” wpisując w rozliczeniu numer KRS 0000441949.
  14. Zachęcamy do lektury tygodnika