NIEDZIELA, 10.12.2023
DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1. W wyjściu bocznym z kościoła można nabyć poświęcone opłatki, a także świece Caritas na stół wigilijny.
  2. W Adwencie zapraszamy od poniedziałku do soboty na Msze Święte Roratnie ku czci Matki Bożej zawsze o 7.00 rano.
  3. Tradycyjnie ogłaszamy konkurs dla dzieci na szopkę bożonarodzeniową. Forma pracy jest dowolna. Dzieciom mogą pomagać rodzice i dziadkowie. Podpisane prace należy składać w zakrystii do niedzieli, 24 grudnia. Rozstrzygnięcie konkursu w Święto Trzech Króli po Mszy Świętej o 11.00.
  4. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję Choinka dobroci. Przypominamy, że przygotowane prezenty należy przynieść do środy, 13 grudnia do salki przy zakrystii.
  5. Chorych z posługą sakramentalną przed świętami odwiedzimy 14 grudnia (czwartek). Wyjątkowo będzie to tylko jeden dzień, ponieważ w tym roku jest mniej chorych. Można jeszcze zgłaszać chorych w zakrystii i Kancelarii Parafialnej. Prosimy o zgłoszenie się do zakrystii jednego kierowcy do pomocy.
  6. Klerycy wystawiają tradycyjną sztukę seminaryjną. Wyjazd z naszej Parafii jest zaplanowany na przyszłą niedzielę o godz. 12.50 z parkingu przy Urzędzie Gminy. Koszt wyjazdu to 40 zł. Można się jeszcze zapisać w zakrystii i Kancelarii Parafialnej.
  7. Przeżywamy Adwent – czas przygotowań do Narodzenia Pańskiego. Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Wygłosi je o. Adam Zwierz, kapucyn pochodzący z naszej Parafii. Szczegóły pod ogłoszeniami.
  8. Również za tydzień z racji trzeciej niedzieli miesiąca zbierana będzie tzw. taca inwestycyjna.
  9. Nasza Parafia w dalszym ciągu poszukuje mężczyzny, który chciałby podjąć w naszej Parafii pracę w charakterze kościelnego. Szczegóły u księży.
  10. Tradycyjnie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Możesz Więcej" wystawia na placu przykościelnym swoje rękodzieło związane tematycznie z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Przedstawiciele Stowarzyszenia będą od godziny 8.00 do 14.00 w przyszłą niedzielę.
  11. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
  12. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy:
    - ŚP. Krystynę Bieńkowską z Zalesia,
    - ŚP. Stanisława Dębowskiego z Wojciechówki.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…