NIEDZIELA, 03.12.2023
PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj jest Pierwsza Niedziela Adwentu. Na każdej Mszy Świętej święcimy opłatki, które można nabyć w wyjściu bocznym przez wszystkie niedziele Adwentu. Przy opłatkach są również świece Caritas na stół wigilijny.
  2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.00 Mamy wręczą dzieciom komunijnym medaliki. Również dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  3. Tradycyjnie ogłaszamy konkurs dla dzieci na szopkę bożonarodzeniową. Forma pracy jest dowolna. Dzieciom mogą pomagać rodzice i dziadkowie. Podpisane prace należy składać w zakrystii do niedzieli, 24 grudnia. Rozstrzygnięcie konkursu w Święto Trzech Króli po Mszy Świętej o 11.00.
  4. Na ołtarzu bocznym pod obrazem Jezusa Miłosiernego wystawiona jest księga abstynencji. Zachęcamy do zadeklarowania trzeźwości na Adwent.
  5. W Adwencie zapraszamy od poniedziałku do soboty na Msze Święte Roratnie ku czci Matki Bożej zawsze o 7.00 rano. Prosimy o przychodzenie z lampionami.
  6. Najbliższy poniedziałek to pierwszy poniedziałek miesiąca. O godz. 17.20 wyczytamy zmarłych z Wypominek rocznych, a następnie o 18.00 odprawimy w ich intencji Mszę Świętą. W poniedziałek po południu nie będzie czynna Kancelaria Parafialna.
  7. W środę obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Historia św. Mikołaja to nie bajka, a prawdziwe świadectwo wiary i dobroczynności.
  8. W piątek, 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte tego dnia o 7.00, 9.00 i 18.00. Z racji na uroczystość nie obowiązuje post. Tego dnia w godz. 12.00 - 13.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
  9. Chorych z posługą sakramentalną przed świętami odwiedzimy 14 grudnia (czwartek) wioski i 15 grudnia (piątek) Siennica. Można już zgłaszać chorych w zakrystii i Kancelarii Parafialnej.
  10. Klerycy wystawiają tradycyjną sztukę seminaryjną. Wyjazd z naszej Parafii jest zaplanowany na niedzielę, 17 grudnia o godz. 12.50 z parkingu przy Urzędzie Gminy. Koszt wyjazdu to 40 zł. Można się jeszcze zapisać w zakrystii i Kancelarii Parafialnej.
  11. Prosimy, aby na Cmentarzu Parafialnym odpady naturalne (kwiaty, chwasty, wieńce) składować obok kontenerów (w wyznaczonych miejscach), natomiast doniczki, znicze i inne odpady sztuczne do kontenerów.
  12. Przypominamy, że osoby, które chcą na Cmentarzu Parafialnym (starym) zmienić pomnik lub postawić nowy muszą mieć pisemną zgodę zarządu cmentarza, czyli naszej Parafii. Zgodę należy przekazać kamieniarzowi, który wykonuje pomnik. Osoba wyznaczona przez Parafię ma prawo weryfikować takie pozwolenia. Pomnik postawiony bez zgody może zostać usunięty.
  13. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
  14. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy:
    - ŚP. Stanisława Jurkowskiego z Warszawy.
    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…