NIEDZIELA, 12.11.2023
DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM

1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z prawie 2 miliardów wszystkich chrześcijan na świecie ponad 300 milionów z nich doświadcza różnych form prześladowań, często krwawych, a co 5 minut jeden z nich oddaje życie za Jezusa. W modlitwach pamiętajmy o naszych braciach w różnych częściach świata, którzy w tej chwili giną za wiarę.
  2. W środę przypada trzecia rocznica śmierci Księdza Prałata Kazimierza Sokołowskiego, wieloletniego Dziekana Dekanatu Siennickiego. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
  3. W czwartek obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej.
  4. W przyszłą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca będzie zbierana tzw. „taca inwestycyjna”.
  5. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wsparły finansowo kwestę na Cmentarzu Parafialnym prowadzoną 1 listopada. Zebraliśmy kwotę 12 121,53 zł (w tym 6 euro), co stanowi dotychczasowy rekord. Zebrana kwota pozwoli podjąć działania związane z renowacją nagrobka Kopycińskich. Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.
  6. W odpust MB Siennickiej i Ofiarowania NMP 21 listopada o godz. 9.00 będzie sprawowana Suma Odpustowa w intencjach zbiorowych. Intencje można jeszcze zgłaszać w zakrystii i Kancelarii Parafialnej.
  7. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
  8. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy:
    Śp. Jadwigę Wojtecką z Bożej Woli.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…