NIEDZIELA, 05.11.2023 r.

1. Trwamy w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych. Do 8 listopada możemy uzyskać każdego dnia za jedną duszę odpust zupełny. Należy: wzbudzić intencję jego otrzymania i nawiedzić dowolny cmentarz, być w stanie łaski uświęcającej (po spowiedzi), wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć w tym dniu Komunię Świętą, odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.
  2. Składamy Bóg zapłać klerykom Mateuszowi i Markowi z naszego Seminarium, p. Kamilowi Malinowskiemu, Maksymilianowi Duszczykowi, Jakubowi Mazkowi, s. Iwonie, lektorom, ministrantom, a także Zakładowi Pogrzebowemu EXITUS za pomoc w przygotowaniach liturgii Wszystkich Świętych na naszym cmentarzu. Dziękujemy Panu Bogu za dobrą pogodę, a Parafianom i gościom za liczną obecność i wspólną modlitwę za naszych zmarłych.
  3. Dzisiaj jest Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy adoracyjne.
  4. Najbliższy poniedziałek to pierwszy poniedziałek miesiąca. O godz. 17.20 odczytamy imiona i nazwiska zmarłych z Wypominek rocznych, a o 18.00 będzie w ich intencji sprawowana Msza Święta. Odczytamy zmarłych już z Wypominek tegorocznych.
  5. Składamy Bóg zapłać Panu Grzegorzowi Michalikowi z Pogorzeli za społeczne odnowienie krzyża misyjnego z dziedzińca kościelnego.
  6. W sobotę, 11 listopada obchodzimy wspomnienie św. Marcina, biskupa, a w naszej Ojczyźnie również 105. rocznicę odzyskania niepodległości. Mimo, iż nie jest to święto kościelne i nakazane zachęcamy, aby tego dnia w modlitwach pamiętać o naszej Ojczyźnie. Msze Święte w sobotę będą sprawowane o 7.00, 9.00 (za Ojczyznę) i 18.00. Tradycyjnie Msza Święta w sobotę wieczorem będzie już z formularza niedzielnego, dla wszystkich, którzy z ważnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w Eucharystii w niedzielę.
  7. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej zaprasza na VII Siennicki Koncert Pieśni Patriotycznych, który odbędzie się 11 listopada o godz. 15.00 na terenie Zespołu Szkół w Siennicy. Szczegóły na 4 stronie gazetki.
  8. W odpust MB Siennickiej i Ofiarowania NMP 21 listopada o godz. 9.00 będzie sprawowana Suma Odpustowa w intencjach zbiorowych. Intencje można już zgłaszać w zakrystii i Kancelarii Parafialnej. Prosimy nie odkładać tego na ostatnią chwilę.
  9. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
  10. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy:
    - Śp. Barbarę Stanisławę Janczewską z Mińska Maz.,
    - Śp. Janinę Stanisławę Domańską z Siennicy,
    - Śp. Helenę Woźniak z Mińska Maz,
    - Śp. Zdzisława Stańkowskiego z Żakówka.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…