NIEDZIELA, 29.10.2023
262. Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła (1761 r.), uroczystość

1. Dzisiaj jest 262. rocznica poświęcenia naszego kościoła. Kazimierz Rudziński i Antonina z Nowosielskich oraz ich syn Michał ufundowali murowany barokowy kościół wraz z klasztorem pw. Ofiarowania NMP. Kościół projektowali arch. Symeon Gaygier i arch. Antoni Solari, a konsekrowany został w 1761 r. Kościół oddany został Ojcom Franciszkanom - Reformatom, a od 1896 roku jest w wyłącznym posiadaniu Diecezji.
  2. Dzisiaj w naszej Parafii gościmy o. Szymona, kapucyna, który głosi słowo Boże i przybliża nam posługę misyjną.
  3. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie czynna wyłącznie we wtorek, piątek i sobotę według stałych godzin, a w poniedziałek wyłącznie rano.
  4. Jutro, w poniedziałek po różańcu o 16.30 rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci na najpiękniejszy różaniec.
  5. W najbliższą środę, 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętychjest to święto nakazane. Msze Święte w kościele o 7.00, 9.00, 18.00. Natomiast tradycyjnie na Cmentarzu Parafialnym będzie sprawowana Msza Święta o 11.00, a po niej odbędzie się procesja żałobna połączona z Wypominkami Jednorazowymi. Po liturgii można zgłaszać do kapłanów pomniki do poświęcenia. Nie będzie Mszy Świętej o 12.30. W razie niesprzyjającej pogody Wypominki Jednorazowe będą w kościele o 17.20. 1 listopada odmówimy różaniec za zmarłych po Mszy Świętej o 18.00.
  6. W czwartek, 2 listopada przeżywamy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Zaduszki). Msze Święte tego dnia o 7.00, 9.00, 18.00. Po Mszy Świętej w kościele o godz. 9.00 odbędzie się procesja żałobna na cmentarz przykościelny połączona również z Wypominkami Jednorazowymi.
  7. Tradycyjnie ofiary zebrane na tacę 1 i 2 listopada będą przeznaczone na wywóz śmieci z cmentarza.
  8. Przyjmujemy Wypominki jednorazowe i roczne. Dzisiaj od 9.00 do 14.00 oraz 1 listopada od 8.00 do 10.45 można podać intencje wypominkowe klerykowi w kaplicy na Cmentarzu Parafialnym.
  9. Prosimy, aby na Cmentarzu Parafialnym odpady naturalne (kwiaty, chwasty, wieńce) składować obok kontenerów (w wyznaczonych miejscach), natomiast doniczki, znicze i inne odpady sztuczne do kontenerów.
  10. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano podczas Mszy Świętej o 7.00 oraz po południu od 17.00 do 18.00. Po Mszy Świętej porannej odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa, a od 17.00 do 17.55 zapraszamy na adorację w ciszy.
  11. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca, a w naszej Parafii dzień Matki Bożej Siennickiej. Tego dnia Msza Święta o godz. 7.00 rano sprawowana będzie jako wotywna ku czci Siennickiej Pani z możliwością spowiedzi wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu z cudownym wizerunkiem MB Siennickiej do godz. 9.00. Zachęcamy do zapalania świec prośby pod obrazem.
  12. Na stronie 1 naszej gazetki podane są dane statystyczne z liczenia wiernych naszej Parafii, a na stronie 4 informacja o możliwości uzyskania odpustu za zmarłych. Na stronie 4 są również podane podstawowe informacje o Apostolstwie Dusz Czyśćcowych. Zachęcamy do lektury i wsparcia dusz, które cierpią w czyśćcu.
  13. Intencje różańcowe na listopad: Intencja papieska - Módlmy się za papieża, aby wypełniał swoją misję i prowadził wiernych wspierany przez Ducha Świętego. Intencja parafialna - Za zmarłych członków Żywego Różańca, aby doświadczyli Bożego Miłosierdzia i chwały nieba
  14. 1 listopada br. na cmentarzu parafialnym Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej przeprowadzi kwestę na ratowanie zabytkowych nagrobków. Zebrane środki przeznaczymy na renowację nagrobka Kopycińskich. Więcej informacji na stronie przyjacielesiennicy.pl Zachęcamy do ofiarności.
  15. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
  16. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy:
    - śp. Sabinę Cieślak z Wólki Dłużewskiej,
    - śp. Helenę Orłowską – Zawadkę z Lasomina,
    - śp. Krzysztofa Suchenka, ostatnio przebywającego za granicą.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…