1 niedziela Wielkiego Postu - 10.03.2019

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

1. Dzisiaj ofiary składane na tacę są przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
  2. W dzisiejszą niedziele po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii świętej.
  3. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dzisiaj do naszej Świątyni po Mszy św. o godz. 12.30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).
  4. W środę, 13 marca przypada 6 rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.
  5. Grupa św. Jana Pawła II zaprasza osoby dorosłe do wspólnego pogłębiania wiary przez rozważanie Pisma Świętego w każdy drugi czwartek miesiąca po wieczornej Mszy Świętej w salce za zakrystią. Najbliższe spotkanie będzie 14 marca około godziny 18.40. Serdecznie sapraszamy.
  6. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki Wielkiego Postu o godz. 30 dla dzieci, a o godz. 17.15 dla młodzieży i dorosłych.
  7. Z racji na Drogę Krzyżową kancelaria parafialna w piątek wieczorem będzie nieczynna. A Msza św. wieczorna rozpocznie się bezpośrednio po Drodze Krzyżowej.
  8. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary zbierane do puszek po Mszy św. będą przeznaczone na dzieło misyjne „Ad gentes”.
  9. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii odbędą się w czwartą Niedzielę Wielkiego Postu w dniach od 31 marca do 3 kwietnia. Poprowadzi je Andrzej Sulej, nowy proboszczy parafii w Kiczkach.
  10. Przypominamy o wpłacie pozostałej części kwoty na wyjazd do Medjugorie. Wpłaty należy dokonać do dnia 15 marca br. na numer konta podany w umowie.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

1. Paweł SAGANOWSKI, z par. MB Różańcowej w Wielgolesie i Marzena OSICA, panna z par. tutejszej – zapowiedź II
  2. Dariusz – Jan WIERZBICKI, kawaler z parafii tutejszej i Olga – Irena ŁUKASZEWICZ, panna z parafii Objawienia Pańskiego w Warszawie – zapowiedź II
  3. Daniel PARZYSZEK, kawaler i Monika PIETRASIK, panna – oboje z parafii tutejszej – zapowiedź I