NIEDZIELA, 22.10.2023

1. Dzisiaj w całym kraju na polecenie Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnych Mszach Świętych oraz przystępujących do Komunii Świętej. Za tydzień w ogłoszeniach podamy dane z naszej Parafii. Dziękujemy Panom z męskich Kół Różańcowych za ich pomoc w liczeniu. Na stronie 1 naszej gazetki znajdziemy fragment z Katechizmu Kościoła Katolickiego o obowiązku świętowania niedzieli.
  2. Dziękujemy za ofiary na tacę inwestycyjną w zeszłą niedzielę.
  3. Pompa ciepła w naszym kościele jest już włączona. Zwracamy się z prośbą, aby zamykać drzwi główne i boczne, aż do zakończenia sezonu grzewczego.
  4. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy Świętej o 18.00. Dodatkowo w poniedziałki i środy o 16.30 różaniec dla dzieci.
  5. Przypominamy o konkursie dla dzieci na najpiękniejszy różaniec wykonany własnoręcznie. Podpisane prace można składać do księży w zakrystii do dzisiaj. Rozstrzygnięcie konkursu 30 października po różańcu o 16.30.
  6. Przy gazetkach parafialnych wyłożone są kartki do wpisywania imion naszych bliskich zmarłych, których chcemy polecić w modlitwie wypominkowej. Wypominki przyjmujemy do 1 listopada włącznie w zakrystii i Kancelarii Parafialnej. W przyszłą niedzielę, 29 października w godzinach od 9.00 do 14.00 oraz 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych w godzinach od 8.00 do 10.45 można również podać intencje wypominkowe klerykowi w kaplicy na Cmentarzu Parafialnym.
  7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy, aby na Cmentarzu Parafialnym odpady naturalne (kwiaty, chwasty, wieńce) składować obok kontenerów (w wyznaczonych miejscach), natomiast doniczki, znicze i inne odpady sztuczne do kontenerów. Dla Parafii taka segregacja odpadów stanowi dużą oszczędność! Bóg zapłać!
  8. Wczoraj pięciu ministrantów naszej Parafii przyjęło posługę lektora. Gratulujemy im wytrwałości i otaczamy naszą modlitwą.
  9. Spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę, 29 października po Mszy Świętej o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.
  10. Za tydzień w naszej Parafii będziemy gościć o. Szymona, kapucyna, który będzie głosił słowo Boże i przybliżał nam posługę misyjną.
  11. Przypominamy, że za tydzień następuje zmiana czasu z letniego na zimowy.
  12. Dziękujemy za sobotnie prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej Panom z Żakowa, Żakówka, Drożdżówki i Nowodzielnika. Ze względu na czas porządków na grobach naszych bliskich wstrzymujemy dalsze prace.
  13. Nasza Parafia poszukuje mężczyzny, który chciałby rozpocząć posługę w naszej Parafii w charakterze kościelnego. Szczegółowe informacje w zakrystii.
  14. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej informuje, że we wrześniu br. zakończyła się rekonstrukcja i renowacja żeliwnego ogrodzenia wokół nagrobka Wojciecha i Karola Karczewskich na Cmentarzu Parafialnym w Siennicy. Odnowione ogrodzenie wokół marmurowego nagrobka podkreśla artystyczny charakter tego miejsca i jest jego ozdobą. Koszt renowacji wyniósł 14 145,00 zł i został sfinansowany ze zbiórki publicznej.
  15. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
  16. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy: śp. Sławomira Osiaka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…