NIEDZIELA, 15.10.2023

1. Dzisiaj jest III Niedziela miesiąca. W naszej Parafii zbierana jest tzw. „taca inwestycyjna”. Dziękujemy za złożone ofiary.
  2. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy Świętej o 18.00. Dodatkowo w poniedziałki i środy o 16.30 różaniec dla dzieci.
  3. W najbliższą środę po południu nie będzie czynna Kancelaria Parafialna ze względu na inne obowiązki kapłanów.
  4. Przypominamy o konkursie dla dzieci na najpiękniejszy różaniec wykonany własnoręcznie. Podpisane prace można składać do księży w zakrystii do niedzieli, 22 października.
  5. Przy gazetkach parafialnych wyłożone są kartki do wpisywania imion naszych bliskich zmarłych, których chcemy polecić w modlitwie wypominkowej. Wypominki przyjmujemy do 1 listopada włącznie.
  6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy, aby na Cmentarzu Parafialnym odpady naturalne (kwiaty, chwasty, wieńce) składować obok kontenerów (w wyznaczonych miejscach), natomiast doniczki, znicze i inne odpady sztuczne do kontenerów. Dla Parafii taka segregacja odpadów stanowi dużą oszczędność! Bóg zapłać!
  7. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy ofiarowali warzywa i owoce dla kleryków naszego Seminarium Duchownego. Dzisiaj na Mszach Świętych odczytamy ofiarodawców.
  8. Dziękujemy za sobotnie prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej Panom z Pogorzeli i Nowej Pogorzeli. Na najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy Panów z Żakowa, Żakówka, Drożdżówki i Nowodzielnika. Prosimy o zabranie narzędzi, które mogą się przydać przy remoncie muru.
  9. Nasza Parafia poszukuje mężczyzny, który chciałby rozpocząć posługę w naszej Parafii w charakterze kościelnego. Szczegółowe informacje w zakrystii.
  10. Parafialny Klub Sportowy „Life” Siennica otrzymał nagrodę powiatu mińskiego „Laura 2022” za całokształt pracy z dziećmi i młodzieżą w zakresie sportu. Gratulujemy!
  11. Siostry Kapucynki zapraszają na rekolekcje i dni skupienia dla kobiet i dziewcząt. Szczegółowe informacje na stronie 4 naszej gazetki parafialnej oraz na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  12. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
  13. Dzisiaj pod koniec każdej Mszy Świętej osoby ze wspólnoty Anonimowych Alkoholików głoszą świadectwo o swoim życiu. Wszystkich, którzy potrzebują pomocy w walce z tym nałogiem zaproszeni są na spotkania AA w każdą niedzielę po Mszy Świętej o 18.00 w salce obok zakrystii. Na spotkania mogą uczęszczać także osoby z innych Parafii.
  14. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy: śp. Stanisławę Jarzębską z Siennicy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…