NIEDZIELA, 08.10.2023

1. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy Świętej o 18.00. Dodatkowo w poniedziałki i środy o 16.30 różaniec dla dzieci.
  2. Przypominamy o konkursie dla dzieci na najpiękniejszy różaniec wykonany własnoręcznie. Dzieciom przy ich wykonaniu mogą pomagać rodzice i dziadkowie. Technika wykonania jest dowolna. Podpisane prace można składać do księży w zakrystii do niedzieli, 22 października.
  3. Przy gazetkach parafialnych wyłożone są kartki do wpisywania imion naszych bliskich zmarłych, których chcemy polecić w modlitwie wypominkowej. Wypominki przyjmujemy do 1 listopada włącznie.
  4. Trwa zbiórka ziemniaków i innych warzyw oraz owoców na potrzeby kleryków naszego Seminarium Duchownego. Nasze dary możemy przynosić na plebanię w godzinach pracy Kancelarii Parafialnej do najbliższej soboty włącznie.
  5. Przypominamy, że każdego dnia od porannej do wieczornej Mszy Świętej kruchta w naszym kościele jest otwarta. Zachęcamy, aby w drodze do pracy, szkoły czy na zakupy wstąpić na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.
  6. Zapraszamy chłopców do służby przy ołtarzu. Zainteresowanych wraz z rodzicem zapraszamy do zakrystii. Pierwsza zbiórka dla kandydatów na ministrantów w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w sali przy zakrystii.
  7. Dziękujemy za sobotnie prace na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Zgodnie z sugestiami, aby wyznaczać poszczególne miejscowości do podjęcia prac na terenie przykościelnym, w tym tygodniu zwracamy się z prośbą do Panów z Pogorzeli i Nowej Pogorzeli o pomoc w pracach w najbliższą sobotę od 10.00. W następnych tygodniach będziemy się o taką pomoc zwracali do mieszkańców z innych miejscowości, aby sprawiedliwie podejmować posługę na rzecz naszej Parafii.
  8. Nasza Parafia poszukuje mężczyzny, który chce podjąć posługę w naszej Parafii w charakterze kościelnego. Szczegóły u księży w zakrsytii.
  9. Eksperci przygotowują dokumentację, dzięki której będziemy mogli uzyskać zgodę konserwatora na rozpoczęcie prac remontowych dachu na kompleksie poklasztornym.
  10. W duchu odpowiedzialności za naszą Ojczyznę zachęcamy do modlitwy przed zbliżającymi się w przyszłą niedzielę wyborami.
  11. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca. Zbierana będzie tzw. „taca inwestycyjna”, która zostanie przeznaczona na spłatę kolejnych rat kredytowych.
  12. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
  13. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy: śp. Ryszarda Barańskiego z Warszawy. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…