NIEDZIELA, 01.10.2023

1. Rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy. Każdego dnia października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po Mszy Świętej o 18.00. Na gablocie ogłoszeń wywieszona jest lista dla wspólnot chcących prowadzić rozważania różańcowe. Zapraszamy również na różaniec dla dzieci w poniedziałki i środy o 16.30.
  2. Tradycyjnie ogłaszamy konkurs dla dzieci na najpiękniejszy różaniec wykonany własnoręcznie. Dzieciom przy ich wykonaniu mogą pomagać rodzice i dziadkowie. Technika wykonania jest dowolna. Prace można składać w zakrystii do niedzieli, 22 października.
  3. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.00 babcie wręczą różańce dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej. Także dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu z racji I-szej Niedzieli Miesiąca.
  4. Przy gazetkach parafialnych wyłożone są kartki do wpisywania imion naszych bliskich zmarłych, których chcemy polecić w modlitwie wypominkowej. Wypominki roczne to 12 Mszy Świętych zbiorowych w pierwsze poniedziałki miesiąca o 18.00. Wypominki jednorazowe to modlitwy w czasie procesji żałobnych 1 i 2 listopada. Jeżeli ktoś pragnie zgłosić wypominki zarówno jednorazowe, jak i roczne powinien wypełnić obie kartki. Wypominki przyjmujemy od jutra do 1 listopada.
  5. Serdecznie zapraszamy na Transitus św. Franciszka przygotowany przez Oazę oraz chór Kanon, który odbędzie się dzisiaj o 19.30.
  6. Najbliższy poniedziałek to pierwszy poniedziałek miesiąca. O godz. 17.20 odczytamy imiona zmarłych z wypominek rocznych, a następnie o godz. 18.00 będzie w ich intencji sprawowana Msza Święta.
  7. Zapraszamy na środę, 4 października na godz. 19.00 na spektakl słowno – muzyczny „Dar i tajemnica” o pontyfikacie św. Jana Pawła II w wykonaniu Jerzego Zelnika, Mateusza Mijala i Wojciecha Świętońskiego.
  8. Tradycyjnie ogłaszamy zbiórkę ziemniaków i innych warzyw na potrzeby kleryków naszego Seminarium Duchownego. Nasze dary możemy przynosić na plebanię w godzinach pracy Kancelarii Parafialnej do soboty, 14 października.
  9. Ponawiamy prośbę do Panów o pomoc w pracach na terenie przykościelnym. Zapraszamy chętnych Panów na najbliższą sobotę na 10.00.
  10. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano podczas Mszy Świętej o 7.00 oraz po południu od 17.00 do 18.00. Po Mszy Świętej porannej odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa, a od 17.00 do 17.55 zapraszamy na adorację w ciszy. Przypominamy, że w pierwsze piątki miesiąca Kancelaria Parafialna jest nieczynna z racji na spowiedź.
  11. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca, a w naszej Parafii dzień Matki Bożej Siennickiej. Tego dnia Msza Święta o godz. 7.00 rano sprawowana będzie jako wotywna ku czci Siennickiej Pani z możliwością spowiedzi wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu z cudownym wizerunkiem MB Siennickiej do godz. 9.00. Zachęcamy do zapalania świec prośby pod obrazem.
  12. W najbliższą sobotę, 7 października wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Tego dnia zapraszamy na Mszę świętą o godz. 7.00 wszystkich członków Kół Różańcowych i Róż Rodzinnych. Prosimy o przyniesienie kapliczek Matki Bożej Szensztackiej.
  13. Intencje różańcowe na październik:
    Intencja papieska - Za Synod. Módlmy się za Kościół, aby przyjął postawę dialogu jako sposób życia, pozwalając prowadzić się Duchowi Świętemu.
    Intencja parafialna - Módlmy się o rozwój modlitwy różańcowej w naszej Parafii i nowych członków wspólnoty.
  14. Dzieci, które nie otrzymały jeszcze książeczek do wklejania obrazków z Mszy Świętych niedzielnych zapraszamy do zakrystii.
  15. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.