Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA, 17.09.2023

 1. Dzisiaj obchodzimy 84.  rocznicę agresji ZSRR na Polskę. Na Mszy Świętej o godz. 12.30 miłosiernemu Bogu polecimy poległych Polaków.
 2. Dzisiaj jest III niedziela miesiąca – zbierana jest tzw. „taca inwestycyjna”.
 3. Dziękujemy za dzisiejszą posługę kapłańską ks. dr Krzysztofowi Bodeckiemu z naszego Seminarium Duchownego. Ksiądz Krzysztof serdecznie zaprasza młodzież męską na wyjazdy i spotkania. Więcej informacji na stronie 1 naszej gazetki parafialnej, a także na stronie internetowej pod ogłoszeniami.
 4. Rezerwacje na Msze Święte na rok 2024 można zgłaszać wyłącznie w Kancelarii Parafialnej.
 5. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i studentów chętnych pogłębić swoją relację z Panem Bogiem oraz spotkać się w gronie rówieśników na spotkania Oazowe – Ruchu Światło – Życie w naszej Parafii. Pierwsze, krótkie spotkanie organizacyjno – integracyjne w piątek, 22 września po Mszy Świętej wieczornej w salkach nad zakrystią. Prosimy o obecność dzieci razem z rodzicami.
 6. W sobotę, 23 września o godz. 11.00, s. Anita Baczewska, kapucynka pochodząca z naszej Parafii złoży profesję wieczystą w kościele Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Parafianki.
 7. Zachęcamy do udziału w akcji honorowego krwiodawstwa w przyszłą niedzielę, 24 września w godz. 9.00 – 13.00 obok przychodni w Siennicy. Należy spożyć lekki posiłek i mieć przy sobie dokument tożsamości.
 8. W przyszłą niedzielę, 24 września na godz. 16.30 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie organizacyjne.
 9. Zapraszamy wszystkie dzieci, niezależnie od wieku, na Msze Święte z kazaniami dla dzieci w każdą niedzielę o godz. 11.00. Dzieci, które nie otrzymały jeszcze książeczek do wklejania obrazków z niedzielnych Mszy Świętych zapraszamy do zakrystii po ich odbiór.
 10. Dziękujemy za sobotnie prace przy murze kościelnym.
 11. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: - Łukasz Jasik, kawaler i Emilia Czyżewicz, panna, oboje z Parafii tutejszej. Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian, ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić o tym Kancelarię Parafialną.
 12. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.

 

INFORMACJE DLA MŁODZIEŻY MĘSKIEJ NT. SPOTKAŃ I WYJAZDÓW ORGANIZOWANYCH PRZEZ NASZE SEMINARIUM DUCHOWNE

Nasze Seminarium w roku formacyjnym 2023/24 zaprasza młodych mężczyzn, którzy myślą o kapłaństwie, do udziału w wydarzeniach, które mogą pomóc w rozeznawaniu życiowej drogi:

- DZIEŃ OTWARTY (wiek 16 +) Na jedną dobę nasi goście zostają włączeni w zwykły rytm życia seminaryjnego. Terminy: 17/18 listopada 2023 r., 19/20 kwietnia 2024 r.

- REKOLEKCJE POWOŁANIOWE (wiek 18 +) stacjonarne w seminarium (prowadzi ks. Robert Wielądek, doświadczony duszpasterz i wykładowca Seminarium, termin: 16 – 18 lutego 2024 r.), plenerowe w górach (prowadzi przełożony seminarium, będą również obecni klerycy, termin: 22 – 27 czerwca 2024 r.)

- KONTAKT Z SEMINARIUM i ZAPISY

tel. 515 232 327, kontakt@wsddwp.edu.pl, www.wsddwp.edu.pl