Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA, 10.09.2023

 1. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcimy dzieciom tornistry i przybory szkolne. Przypominamy, że Msze Święte o godz. 11.00 są z kazaniami dla dzieci. Dzieci po każdej Mszy Świętej niedzielnej otrzymują naklejki. Jeżeli jakieś dziecko nie ma nowej książeczki do wklejania obrazków zapraszamy do zakrystii po odbiór.
 2. Dzisiaj w Markowej na Podkarpaciu beatyfikowana będzie rodzina Ulmów. W czasie wojny w 1944 roku ukrywali oni Żydów i za to ponieśli śmierć z rąk kilku „granatowych” policjantów oraz czterech niemieckich żandarmów. Wydał ich posterunkowy Włodzimierz Leś, Ukrainiec.
 3. Rezerwacje na Msze Święte na rok 2024 można zgłaszać wyłącznie w Kancelarii Parafialnej.
 4. W czwartek będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 5. Informacje dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych znajdują się pod ogłoszeniami.
 6. Dziękujemy za sobotnie prace przy murze kościelnym. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 również zapraszamy do wspólnych prac.
 7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:  - Sławomir Adam KUROWSKI, kawaler z Parafii tutejszej i Tatsiana RAMANIUK, panna z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Warszawie (zapowiedź II-ga).  Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian, ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić o tym Kancelarię Parafialną.
 8. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
 9. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszym kościele:
  † Jerzego Parobczaka z Siennicy,
  † Genowefę Zwierz z Drożdżówki,
  † Janinę Przekwas z Warszawy,
  † Jadwigę Madziar z Warszawy.
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…