Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA, 03.09.2023 r.

 1. Od dzisiaj po wakacyjnej przerwie wznawiamy kazania dla dzieci na Mszach Świętych niedzielnych o godz. 11.00. Dzisiaj po liturgii o 11.00 rozdamy książeczki, do których dzieci będą wklejały obrazki z uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych. Na koniec roku szkolnego nagrodzimy dzieci.
 2. Dzisiaj o 11.00 odprawimy Mszę Świętą rozpoczynającą nowy rok szkolny, a za tydzień 10 września, również na Mszy Świętej o 11.00 poświęcimy dzieciom tornistry i przybory szkolne. Prosimy, aby na przyszłą niedzielę na 11.00 dzieci przyniosły rzeczy do poświęcenia.
 3. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o 12.30 wystawimy Najświętszy Sakrament.
 4. Najbliższy poniedziałek to pierwszy poniedziałek miesiąca. Tradycyjnie o 17.20 odczytamy imiona zmarłych z Wypominek rocznych, a następnie o godz. 18.00 odprawimy w ich intencji Mszę Świętą.
 5. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla nauczycieli religii z naszej Parafii. Ksiądz Proboszcz będzie uczył religii w Szkole Podstawowej Specjalnej w Nowym Zglechowie.
 6. Dekretem Księdza Biskupa nasz wikariusz ks. Piotr został mianowany Wicedyrektorem Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Warszawsko – Praskiej. Mimo zleconych nowych zadań i konieczności dojazdów do Kurii postaramy się, aby posługa sakramentalna i duszpasterska w naszej Parafii przebiegała bez zakłóceń.
 7. Od poniedziałku w godzinach pracy Kancelarii Parafialnej będziemy przyjmowali rezerwacje na Msze Święte w 2024 r.
 8. W piątek będziemy obchodzić święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tradycyjnie na Mszach Świętych o 7.00 i 18.00 poświęcimy ziarno siewne i nasiona.
 9. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w roku 2024 – 11 maja (sobota) na Mszach Świętych o 9.00 (Ks. Proboszcz) i o 11.00 (Ks. Piotr), a Rocznica Pierwszej Komunii – 18 maja (sobota) o 9.00 (Ks. Proboszcz).
 10. W tym roku ze względu na reformę szkolnictwa nie rozpoczynamy cyklu przygotowań do Bierzmowania, bowiem większość dzieci skorzystała z możliwości pójścia rok wcześniej do szkoły, a tym samym już w tym roku przystąpiła do tego Sakramentu. Najbliższe przygotowanie do Bierzmowania we wrześniu 2024.
 11. Najbliższe Nauki Przedmałżeńskie w naszej Parafii rozpoczną się na przełomie stycznia i lutego po zakończeniu wizyty kolędowej. Z nauk mogą korzystać narzeczeni z naszej Parafii, a także wszyscy goście.
 12. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
  - Sławomir Adam KUROWSKI, kawaler z Parafii tutejszej i Tatsiana RAMANIUK, panna z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Warszawie (zapowiedź I-sza).
  Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian, ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić o tym Kancelarię Parafialną.
 13. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.