Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA, 27.08.2023

 1. Od dzisiaj po wakacyjnej przerwie wznawiamy wydawanie naszej gazetki parafialnej. Dziękujemy Panu Józefowi Kopie za pomoc w druku naszych „Wiadomości Parafialnych”.
 2. Dzisiaj o godz. 14.00 będzie sprawowana Msza Święta Polowa na placu przy szkole w Nowej Pogorzeli. Po Liturgii będzie miał miejsce Festyn Rodzinny „Pożegnanie Lata”.
 3. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano podczas Mszy Świętej o 7.00 oraz po południu od 17.00 do 18.00. Po Mszy Świętej porannej odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa, a od 17.00 do 17.55 zapraszamy na adorację w ciszy. Przypominamy, że w pierwsze piątki miesiąca Kancelaria Parafialna jest nieczynna z racji na spowiedź. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania ze Spowiedzi Świętej przed rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym.
 4. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca, a w naszej Parafii dzień Matki Bożej Siennickiej. Tego dnia Msza Święta o godz. 7.00 rano sprawowana będzie jako wotywna ku czci Siennickiej Pani z możliwością spowiedzi wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu z cudownym wizerunkiem MB Siennickiej do godz. 9.00. Zachęcamy do zapalania świec prośby pod obrazem.
 5. 1 września to rocznica wybuchu II wojny światowej. Poległych w obronie Ojczyzny powierzymy Matce Bożej Siennickiej 2 września (sobota) o 7.00.
 6. W przyszłą niedzielę, 3 września na godz. 11.00 zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa we Mszy Świętej rozpoczynającej nowy rok szkolny. Po Mszy Świętej rozdamy nowe książeczki do których podobnie jak w ubiegłym roku dzieci będą wklejały obrazki z uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Na koniec roku szkolnego nagrodzimy dzieci. Od przyszłej niedzieli Msze Święte o 11.00 będą z kazaniami dla dzieci.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu z racji I-szej niedzieli miesiąca.
 8. Serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi Michalikowi, stolarzowi z naszej Parafii za przekazanie dębiny i wykonanie ławek na dziedzińcu przed kościołem.
 9. Intencje do modlitwy różańcowej na wrzesień: Intencja papieska: Za ludzi żyjących na marginesie– módlmy się za ludzi, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, a nawet w nieludzkich warunkach, by nie zostali zapomniani przez instytucje i nie byli traktowani jako mniej wartościowi. Intencja parafialna: Za Ojczyznę - módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.
 10. Na stronie 4 naszej gazetki parafialnej znajdują się słowa pątników z X Siennickiej Jubileuszowej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę, którzy szczęśliwie dotarli do Królowej Polski i zawieźli nasze intencje. Pielgrzymi serdecznie zapraszają na Mszę Świętą dziękczynną w najbliższy piątek o 18.00.
 11. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w roku 2024 – 11 maja (sobota) na Mszach Świętych o 9.00 i o 11.00, a Rocznica Pierwszej Komunii – 18 maja (sobota) o 9.00.
 12. W tym roku ze względu na reformę szkolnictwa nie rozpoczynamy cyklu przygotowań do Bierzmowania, bowiem większość dzieci skorzystała z możliwości pójścia rok wcześniej do szkoły, a tym samym już w tym roku przystąpiła do tego Sakramentu. Najbliższe przygotowanie do Bierzmowania we wrześniu 2024.
 13. Najbliższe Nauki Przedmałżeńskie w naszej Parafii rozpoczną się na przełomie stycznia i lutego po zakończeniu wizyty kolędowej. Z nauk mogą korzystać narzeczeni z naszej Parafii, a także goście.
 14. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
  - Tomasz STERNICKI, kawaler z Parafii Ignaców i Aleksandra Natalia KSIĄŻEK, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź II-ga).
  Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian, ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić o tym Kancelarię Parafialną.
 15. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
 16. W tym tygodniu pożegnaliśmy:
  śp. Malenię Duszczyk - Rączkę z Warszawy.
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…