NIEDZIELA, 20.08.2023

1. Dzisiaj o godz. 14.00 dożynki w Żakowie, w przyszłą niedzielę, 27 sierpnia o 12.00 dożynki diecezjalne w Postoliskach, a w dniach 2-3 września dożynki ogólnopolskie na Jasnej Górze. Zachęcamy rolników do dziękczynienia za tegoroczne plony.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone na pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni od stycznia do kwietnia. Zebraliśmy 6.440 zł.
  3. W najbliższą sobotę obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W naszym kościele tego dnia Msze Święte z formularza o Matce Bożej Częstochowskiej o 7.00 i 9.00. Natomiast Msza Święta o 18.00 jak zawsze w soboty już z formularza niedzielnego.
  4. W przyszłą niedzielę, 27 sierpnia zapraszamy na plac przy szkole w Nowej Pogorzeli na Mszę Świętą Polową o 14.00. Po liturgii będzie miał miejsce Festyn Rodzinny „Pożegnanie Lata”.
  5. Spotkanie Kół Żywego Różańca w niedzielę, 27 sierpnia po Mszy Świętej o 9.00.
  6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
    - Tomasz STERNICKI, kawaler z Parafii Ignaców i Aleksandra Natalia KSIĄŻEK, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź I-sza).
    Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian, ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić o tym Kancelarię Parafialną.
  7. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.