Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

8 niedziela zwykła - 03.03.2019

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

 1. W tym tygodniu, w Środę Popielcową, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W Popielec Msze św. będą sprawowane o godz. 7:30, 9:00 i o godz. 18:00. Poprzez obrzęd posypania naszych głów popiołem wyrazimy pragnienie, by w tym szczególnym okresie, przez modlitwę, umartwienie oraz post odnowić nasze przymierze z Bogiem i dobrze przygotować się do przeżycia Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Post ścisły, czyli ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.
 2. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.
 3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich Parafia na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o 16:30 dla dzieci i o 17:15 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Św. o godz. 12:30 (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny). Przez okres Wielkiego Postu nie będzie „Godzinek” o g. 7:00.
 4. Z racji na Drogę Krzyżową kancelaria parafialna w piątek wieczorem będzie nieczynna. A Msza św. wieczorna rozpocznie się bezpośrednio po Drodze Krzyżowej.
 5. W piątek, 8 marca zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencjach wszystkich kobiet.
 6. Gminna Biblioteka Publiczna oraz Zgromadzenie Sióstr Kapucynek NSJ w Siennicy zapraszają na spotkanie autorskie z Marzeną Juraczko - dziennikarką Tele Tygodnia, autorką publikacji „Drogi do szczęścia” oraz z s. Agnieszką Miduch, jedną z bohaterek książki. Spotkanie odbędzie się 9 marca o godz. 16.00. w Klubie Seniora+, ul. Mińska 38 w Siennicy. Na miejscu będzie możliwość zakupienia książki „Drogi do szczęścia”, z której dochód zostanie przeznaczony na wsparcie Domu Dziecka im. Matki Weroniki w Siennicy. Zapraszamy!
 7. W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie z rodzicami dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii świętej.
 8. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
 9. Przypominamy o wpłacie pozostałej części kwoty na wyjazd do Medjugorie. Wpłaty należy dokonać do dnia 15 marca br. na numer konta podany na umowie lub gotówką w dniu dzisiejszym po Mszy świętej o godz. 7.30 i 9.00 w salce przy zakrystii.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Mateusz CZAJKA – kawaler z parafii tutejszej i Emilia MUĆKO – panna z par. św. Trójcy w Latowiczu – zapowiedź II
 2. Paweł SAGANOWSKI, z par. MB Różańcowej w Wielgolesie i Marzena OSICA, panna z par. tutejszej – zapowiedź I
 3. Dariusz – Jan WIERZBICKI, kawaler z parafii tutejszej i Olga – Irena ŁUKASZEWICZ, panna z parafii Objawienia Pańskiego w Warszawie – zapowiedź I

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Teodozję KOZŁOWSKĄ, l. 83 z Huty Mińskiej. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…