NIEDZIELA, 13.08.2023

1. Ofiary złożone dzisiaj na tacę są przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła od stycznia do kwietnia. Koszt ogrzewania przez cztery miesiące to 14.123 zł.
  2. W najbliższy wtorek, 15 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Matki Bożej Zwycięskiej, głównej Patronki naszej Diecezji, jest to święto nakazane. Msze Święte według układu niedzielnego. Tego dnia na każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów z naszych pól, ogrodów i sadów.
  3. 15 sierpnia to również rocznica Cudu nad Wisłą, czyli zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, gdzie na czele Armii Polskiej szedł ks. Skorupka, który zginął udzielając umierającemu żołnierzowi ostatniego namaszczenia. Według relacji żołnierzy tego dnia objawiła się Matka Boża, która chroniła Polaków przed atakiem Bolszewików. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy zginęli broniąc naszej Ojczyzny.
  4. Zapraszamy na Dożynki Parafialno – Gminne do Żakowa w przyszłą niedzielę, 20 sierpnia. Msza Święta dożynkowa w Żakowie o 14.00. Tydzień później, w niedzielę 27 sierpnia w Nowej Pogorzeli Msza Święta o godz. 14.00 na rozpoczęcie Festynu Rodzinnego „Pożegnanie lata”.
  5. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę do Częstochowy 9 września br. Zapisy w Legionie.
  6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
    - Michał ZIELIŃSKI, wdowiec z Parafii Narodzenia NMP w Mińsku Maz. i Monika Katarzyna PSZKIT, panna z Parafii tutejszej – zapowiedź II.
    - Łukasz STOSIO, kawaler z Parafii tutejszej i Joanna WRÓBLEWSKA, panna z Parafii św. Antoniego w Mińsku Maz. – zapowiedź II.
    Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian, ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić o tym Kancelarię Parafialną.
  7. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
  8. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy:
    - śp. Krzysztofa Soćkę z Siennicy,
    - śp. Irminę Teresę Rutkowską z Warszawy,
    - śp. Mirosława Strzelca z Bestwin.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…