NIEDZIELA, 06.08.2023

1. Przeżywamy dzisiaj Odpust Parafialny. Msze Święte według układu niedzielnego. Sumie Odpustowej o godz. 12.30 przewodniczyć będzie ks. Radosław Chilimoniuk, wikariusz Parafii w Warszawie – Falenicy. Po Sumie będzie miała miejsce tradycyjna procesja eucharystyczna. Prosimy o asystę kościelną.
  2. Najbliższy poniedziałek to pierwszy poniedziałek miesiąca. Tradycyjnie tego dnia o godz. 17.20 odczytamy imiona zmarłych z wypominek rocznych, a następnie o godz. 18.00 odprawimy w ich intencji Mszę Świętą.
  3. W minionym tygodniu Pan Kościelny dobrowolnie zrezygnował z pracy w naszym kościele. Pragniemy mu podziękować za wieloletnią pracę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
  4. Dziękujemy mieszkańcom Bestwin, Dąbrowy, Zalesia, Nowego Zalesia, Gągoliny oraz Siennicy ulicom Czarnockiego, Dworkowej i Malowniczej za przygotowanie posiłków dla pątników z Diecezji Drohiczyńskiej i Białostockiej. Dziękujemy także wszystkim, którzy przyjęli pielgrzymów pod swój dach.
  5. W tym roku ogrzewanie naszego kościoła od stycznia do kwietnia wyniosło 14 123, 47 zł. W związku z tym ofiary złożone w przyszłym tygodniu na tacę będą przeznaczone na spłatę tej faktury za prąd do pompy ciepła.
  6. Dziękujemy Panom, którzy w tym tygodniu społecznie zniwelowali próg w bramie wejściowej na dziedziniec kościelny oraz wykonali spad z kostki do odprowadzania wody sprzed kościoła.
  7. Siostry Kapucynki zapraszają młodzież powyżej 16 roku życia na Golgotę Młodych – Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży w Serpelicach nad Bugiem w dniach 24 – 27 sierpnia pod tegorocznych hasłem „Młode wino”. To dobry czas spotkania z Panem Bogiem i z drugim człowiekiem. Z Siennicy tworzy się grupa na to wydarzenie. Więcej informacji u siostry Moniki lub na: golgotamlodych.pl.
  8. Ksiądz Dziekan oraz Pan Wójt zapraszają na Dożynki Parafialno – Gminne „Kłosy kultury” dnia 20 sierpnia w Żakowie. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie wieńców dożynkowych. Szczegóły na ulotkach przy drzwiach.
  9. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę do Częstochowy 9 września br. Zapisy dzisiaj po Mszy Świętej o 9.00 w Legionie.
  10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
    - Konrad WNUK, kawaler z Parafii Klembów i Alicja WITEK, panna z Parafii tutejszej – zapowiedź II
    - Michał ZIELIŃSKI, wdowiec z Parafii Narodzenia NMP w Mińsku Maz. i Monika Katarzyna PSZKIT, panna z Parafii tutejszej – zapowiedź I
    - Łukasz STOSIO, kawaler z Parafii tutejszej i Joanna WRÓBLEWSKA, panna z Parafii św. Antoniego w Mińsku Maz. – zapowiedź I.
    Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian, ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić o tym Kancelarię Parafialną.
  11. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
  12. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy śp. Tadeusza Szczygielskiego z Wólki Dłużewskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…