NIEDZIELA, 30.07.2023r.

Msze Święte w niedziele: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00.
Msze Święte w dni powszednie: 7.00, 18.00.

1. Gościmy dzisiaj misjonarza, ojca Jarosława, który po Mszach Świętych będzie rozprowadzał kalendarze i zbierał ofiary na działalność misyjną.
  2. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano podczas Mszy Świętej o 7.00, oraz po południu od 17.00 do 18.00. Po Mszy Świętej porannej odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa, a od 17.00 do 17.55 zapraszamy na adorację w ciszy. Przypominamy, że w pierwsze piątki miesiąca Kancelaria Parafialna jest nieczynna z racji na spowiedź.
  3. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca, a w naszej Parafii dzień Matki Bożej Siennickiej. Tego dnia Msza Święta o godz. 00 rano sprawowana będzie jako wotywna ku czci Siennickiej Pani z możliwością spowiedzi wynagradzającej Sercu NMP. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu z cudownym wizerunkiem MB Siennickiej do godz. 9.00. Zachęcamy do zapalania świec prośby pod obrazem.
  4. Tradycyjnie dzień przed Odpustem Parafialnym, czyli w sobotę 5 sierpnia o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta zbiorowa za zmarłych na Cmentarzu Parafialnym. Intencje można jeszcze zgłaszać księżom. Po Mszy Świętej na cmentarzu można zgłosić nowe pomniki do poświęcenia. Ofiary na tacę złożone na cmentarzu będą jak zawsze przeznaczone na opłatę wywozu śmieci z cmentarza. W związku z Mszą Świętą na cmentarzu w sobotę nie będzie Mszy Świętej o 18.00 w kościele.
  5. W przyszłą niedzielę nasza wspólnota parafialna będzie przeżywała Odpust Parafialny z racji Uroczystości Przemienienia Pańskiego. Msze Święte według układu niedzielnego. Sumie Odpustowej o godz. 12.30 przewodniczyć będzie ks. Radosław Chilimoniuk, wikariusz Parafii w Warszawie – Falenicy. Po Sumie będzie miała miejsce tradycyjna procesja eucharystyczna. Zapraszamy na uroczystości wszystkich parafian, gości, letników. Prosimy o tradycyjną asystę kościelną (baldachim, różaniec, feretrony).
  6. W związku ze zbliżającym się odpustem na dziedzińcu kościoła została ciśnieniowo umyta kostka granitowa.
  7. Dziękujemy Panom, którzy dobrowolnie podjęli się w tym tygodniu prac przy murze na dziedzińcu kościelnym od strony wejścia bocznego.
  8. Tradycyjnie, 4 sierpnia (piątek) do naszej Parafii przybędą dwie piesze pielgrzymki, które zmierzają na Jasną Górę: Drohiczyńska (około 500 osób) zje u nas obiad około godz. 10.00, a Białostocka (około 150 - 200 osób) dotrze do nas około 17.30, zostanie na nocleg i następnego dnia po Mszy Świętej o 6.00 zje u nas śniadanie. W tym roku prosimy, aby posiłki przygotowali: obiad i kolacja – Bestwiny, śniadanie – Siennica ul. Czarnockiego i Dworkowa, mleko i warzywa – Dąbrowa, Zalesie i Nowe Zalesie, a ciasto – Gągolina.
  9. Na Plebanii przyjęci zostaną księża, klerycy oraz służba medyczna. Zwracamy się z prośbą, aby również na Plebanię dostarczyć produkty: mieszkańców Dąbrowy, Zalesia i Nowego Zalesia prosimy o 7 litrów mleka, a mieszkańców Gągoliny o dwa ciasta.
  10. We wtorek rozpoczynamy sierpień - czas abstynencji. Na ołtarzu bocznym Jezusa Miłosiernego wyłożona jest księga abstynencji, gdzie dobrowolnie możemy zadeklarować wstrzemięźliwość od alkoholu.
  11. Organizatorzy X Jubileuszowej Siennickiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę informują, że dn. 30 lipca (niedziela) po Mszy Świętej wieczornej, czyli około godz. 1900 odbędzie się spotkanie organizacyjne pielgrzymów. W trakcie spotkania będzie można wpłacić zaliczkę za udział w pielgrzymce oraz uzyskać szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu. Obecność pielgrzymów na spotkaniu jest obowiązkowa. Jednocześnie informujemy, że od dzisiejszej niedzieli przy bocznym ołtarzu MB Siennickiej jest wystawiona urna, do której można wrzucić intencje, prośby i podziękowania kierowane
    do Pani Jasnogórskiej, które zostaną zawiezione przez naszych pielgrzymów rowerowych i złożone w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
  12. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
    - Konrad WNUK, kawaler z Parafii Klembów i Alicja WITEK, panna z Parafii tutejszej – zapowiedź 1.
    - Kacper Michał MALICKI, kawaler z Parafii bł. Edmunda Bojanowskiego w Warszawie i Natalia GRZEGRZUŁKA, panna z Parafii tutejszej – zapowiedź 2.
    Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian, ktokolwiek wiedziałby
    o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić o tym Kancelarię Parafialną.
  13. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
  14. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy najstarszą Parafiankę śp. Genowefę Markowską z Pogorzeli. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…