NIEDZIELA, 23.07.2023

1. W czasie wakacji Msze Święte w naszym kościele według normalnego porządku:
    - niedziele:  7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00,
    - dni powszednie:  7.00, 18.00.
    Przypominamy, że w naszej Parafii w soboty o 18.00 sprawowana jest Msza Święta już z formularza niedzielnego, dla osób, które w niedzielę nie mogą uczestniczyć we Mszy Świętej.
  2. Wysłaliśmy do Mazowieckiego Konserwatora Zabytków podanie o pozwolenie na budowę oraz wstępny projekt kapliczki Matki Bożej Siennickiej, która ma stanąć przy ul. Szkolnej w Siennicy. Po otrzymaniu stosownych pozwoleń rozpoczniemy prace budowlane, mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku kalendarzowym.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy gościli misjonarza, który będzie rozprowadzał kalendarze i zbierał ofiary na działalność misyjną.
  4. Również w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.
  5. Przypominamy o godnym stroju osób uczestniczących we Mszach Świętych. Przypominamy również, że w czasie wakacji obowiązuje nas Przykazanie Kościelne
    o uczestnictwie co niedzielę we Mszy Świętej.
  6. Przypominamy, że osoby chcące zmienić pomnik na Cmentarzu Parafialnym w Siennicy (starym) muszą mieć zgodę administratora, czyli naszej Parafii na przeprowadzenie prac. Zgoda wydawana jest przez księży w Kancelarii Parafialnej i musi ją mieć przy sobie kamieniarz budujący pomnik w trakcie wykonywania prac. W przypadku rozpoczęcia prac bez wymaganej zgody nowy pomnik zgodnie z prawem może zostać rozebrany.
  7. Organizatorzy X Jubileuszowej Siennickiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę informują, że dn. 30 lipca (niedziela) po Mszy Świętej wieczornej, czyli około godz. 19.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne pielgrzymów. W trakcie spotkania będzie można wpłacić zaliczkę za udział w pielgrzymce oraz uzyskać szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu. Obecność pielgrzymów na spotkaniu jest obowiązkowa. Jednocześnie informujemy, że od dzisiejszej niedzieli przy bocznym ołtarzu MB Siennickiej jest wystawiona urna, do której można wrzucić intencje, prośby i podziękowania kierowane do Pani Jasnogórskiej, które zostaną zawiezione przez naszych pielgrzymów rowerowych i złożone w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
  8. Dziękujemy Panom, którzy odpowiedzieli na nasz apel o pomoc w pracach przy murze kościelnym. Zapraszamy chętnych panów w przyszłą sobotę do dalszych prac przy murze od 8.00.
  9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
    - Damian Przasnek, kawaler z Parafii tutejszej i Katarzyna Karolina Prasuła, panna z Parafii Kołbiel (zapowiedź II-ga),
    - Kacper Michał Malicki, kawaler z Parafii bł. Edmunda Bojanowskiego w Warszawie i Natalia Grzegrzułka, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź I-sza).
    Narzeczonych polecamy modlitwom. Gdyby ktokolwiek znał przeszkody dzielące tych młodych zobowiązany jest powiadomić o tym miejscową Kancelarię Parafialną.
  10. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy:
    śp. Kazimierę Duszczyk z Warszawy.
    Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…