NIEDZIELA, 16.07.2023

1. W czasie wakacji Msze Święte w naszym kościele według normalnego porządku:
    - niedziele:  7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00,
    - dni powszednie: 7.00, 18.00.
    Przypominamy, że w naszej Parafii w soboty o 18.00 sprawowana jest Msza Święta już z formularza niedzielnego, dla osób które w niedzielę nie mogą uczestniczyć we Mszy Świętej.
  2. Zachęcamy do rozpoczęcia prac nad wieńcami dożynkowymi, abyśmy mogli podziękować Panu Bogu za plony.
  3. Dziękujemy Urzędowi Gminy w Siennicy za złożenie wniosku o dofinansowanie remontu zabytkowego klasztoru i części mieszkalnej przylegającej do kościoła z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Wczoraj otrzymaliśmy promesę, dzięki której będziemy mogli rozpocząć starania o otrzymanie zgody Mazowieckiego Konserwatora Zabytków na przeprowadzenie niezbędnych prac remontu dachu by ratować zabytkowy kompleks klasztorny. Mamy nadzieję, że uda się uzyskać niezbędną zgodę by wykorzystać zadeklarowaną w promesie pomoc finansową.
  4. Przypominamy o godnym stroju osób uczestniczących we Mszach Świętych. Przypominamy również, że w czasie wakacji obowiązuje nas Przykazanie Kościelne uczestnictwie co niedzielę we Mszy Świętej.
  5. Dziękujemy Panom, którzy odpowiedzieli na nasz apel o pomoc w pracach przy murze kościelnym. Zapraszamy chętnych panów w przyszłą sobotę do dalszych prac przy murze od 8.00. Zapraszamy do pomocy Panów nie tylko z Siennicy, ale również z pozostałych części naszej parafii.
  6. Zachęcamy do udziału w akcji honorowego krwiodawstwa w niedzielę, 23 lipca w godz. 900 – 1300. Ambulans będzie zaparkowany obok Przychodni. Należy spożyć lekki posiłek i mieć ze sobą dokument tożsamości.
  7. Tradycyjnie w sobotę 5 sierpnia będzie sprawowana Msza Święta na Cmentarzu Parafialnym za zmarłych. Intencje można zgłaszać księżom w Kancelarii Parafialnej.
  8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
    - Damian PRZASNEK kawaler z Parafii tutejszej i Katarzyna Karolina PRASUŁA panna z Parafii Kołbiel – zapowiedź 1.
    -
    Sebastian Stanisław DUSZCZYK kawaler z Parafii tutejszej tutejszej i Weronika KUPIEC panna z Parafii Wiśniew – zapowiedź 2.
  9. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy:
    śp. Helenę Kalinowską z Siennicy,
    śp. Mariannę Soćko z Siennicy,
    śp. Grzegorz Mirosława Siwika z Zalesia.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…