NIEDZIELA, 09.07.2023

1. W czasie wakacji Msze Święte w naszym kościele według normalnego porządku:
    - niedziele: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00,
    - dni powszednie: 7.00, 18.00.
    Przypominamy, że w naszej Parafii w soboty o 18.00 sprawowana jest Msza Święta już z formularza niedzielnego, dla osób które w niedzielę nie mogą uczestniczyć we Mszy Świętej.
  2. We wtorek przypada 80ta rocznica Krwawej Niedzieli na Wołyniu, czyli masowego mordu Polaków dokonanego przez Ukraińców. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 12.30 będziemy modlić się za wszystkich pomordowanych Polaków w tamtym czasie.
  3. Przypominamy o godnym stroju osób uczestniczących we Mszach Świętych. Przypominamy również, że w czasie wakacji obowiązuje nas Przykazanie Kościelne o uczestnictwie co niedzielę we Mszy Świętej.
  4. Dziękujemy za złożone tydzień temu ofiary na rzecz spłaty faktury wyrównawczej za prąd. Zebraliśmy 5590 zł.
  5. Dziękujemy osobom, które odpowiedziały na nasz apel o pomoc w pracach przy murze kościelnym. Zapraszamy chętnych panów: w środę do porządkowania terenu przy Plebanii od godz. 9.00, a w sobotę do dalszych prac przy murze od 8.00.
  6. Tradycyjnie, 4 sierpnia (piątek) do naszej Parafii przybędą dwie piesze pielgrzymki, które zmierzają na Jasną Górę: Drohiczyńska (około 500 osób) zje u nas obiad o godz. 10.00, a Białostocka (około 200 osób) dotrze do nas około 17.30, zostanie na nocleg i następnego dnia zostanie u nas na śniadanie. W tym roku prosimy, aby posiłki przygotowali: obiad i kolacja – Bestwiny, śniadanie – Siennica ul. Czarnockiego i Dworkowa, o mleko i warzywa – Dąbrowa i Zalesie, a ciasto – Gągolina.
  7. Zapowiedzi – do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
    - Sebastian Stanisław Duszczyk, kawaler z Parafii tutejszej i Weronika Kupiec, panna z Parafii Wiśniew (zapowiedź I-sza).
    Młodych polecamy modlitwom Parafian. Gdyby ktokolwiek znał przeszkody zachodzące między tymi narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić miejscową Kancelarię Parafialną.
  8. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy:
    Śp. Edwarda Czyżkowskiego z Krzywicy,
    Śp. Bożenę Rumak z Siennicy.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…