NIEDZIELA, 25.06.2023

1. Informacje dla gości, którzy będą z nami spędzali wakacje:
    Msze Święte niedzielne: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00.
    Msze Święte w dni powszednie: 7.00, 18.00.
    Przypominamy, że w naszej Parafii w soboty o 18.00 jest sprawowana Msza Święta już z formularza niedzielnego.
  2. Tradycyjnie w lipcu i sierpniu nie będzie wydawana nasza gazetka parafialna. Ogłoszenia i intencje będą dostępne na stronie internetowej naszej Parafii oraz na gablocie w kruchcie kościoła.
  3. Dzisiaj nasz gość ks. Mateusz Kania, neoprezbiter odprawi o 12.30 Mszę Świętą prymicyjną, a następnie udzieli błogosławieństwa prymicyjnego, które na mocy przywileju papieskiego pod zwykłymi warunkami związane jest z możliwością otrzymania odpustu zupełnego za siebie lub jedną osobę zmarłą.
  4. W miniony poniedziałek Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Romuald Kamiński udzielił Sakramentu Bierzmowania ponad 80ciu młodym osobom. Dziękujemy rodzicom i młodzieży za piękną postawę wiary i świadectwo katolickiego życia.
  5. Dziękujemy wszystkim uczniom i pocztom sztandarowym ze szkół, a także Parafialnemu Klubowi Sportowemu „Life” Siennica za liczny udział we Mszy Świętej dziękczynnej za rok szkolny i katechetyczny. Gratulujemy nagrodzonym dzieciom, które zbierały naklejki z Mszy Świętych niedzielnych w ciągu całego roku. Od września rozdamy nowe książeczki i rozpoczniemy rozdawanie naklejek.
  6. Składamy wielkie Bóg zapłać pp. Cieślakom - „Super Sklep” i pp. Sibilskim - „Kulfon” za pomoc w nagradzaniu słodyczami dzieci, które zbierały naklejki w czasie niedzielnych Mszy Świętych.
  7. W związku ze zwiększoną frekwencją osób na Mszach Świętych w naszej Parafii począwszy od tego roku na czas wakacji nie będzie kasowana Msza Święta niedzielna o 12.30.
  8. Przypominamy o godnym stroju osób uczestniczących we Mszach Świętych. Przypominamy również, że w czasie wakacji obowiązuje nas Przykazanie Kościelne o uczestnictwie co niedzielę we Mszy Świętej.
  9. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca, a w naszej Parafii dzień Matki Bożej Siennickiej. Tego dnia Msza Święta o godz. 7.00 rano sprawowana będzie jako wotywna ku czci Siennickiej Pani z możliwością spowiedzi. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu z cudownym wizerunkiem MB Siennickiej do godz. 9.00. Zachęcamy do zapalania świec prośby pod obrazem.
  10. W najbliższą sobotę na godz. 8.00 prosimy panów o pomoc w oczyszczaniu muru kościelnego. Prosimy o zabranie potrzebnych narzędzi (karcher, długi szlauch, przedłużacze, szpachelki, młotki, taczka). Po konsultacjach z firmą budowlaną doszliśmy do wniosku, że o wiele mniejszym kosztem jesteśmy w stanie wykonać większość prac remontowych dzięki zaangażowaniu Parafian.
  11. W tym tygodniu nasza Parafia otrzymała zaległą fakturę za prąd za lata 2021 i 2022 w wysokości ponad 20 tysięcy złotych. W związku z tym w przyszłym tygodniu wszystkie ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na ten cel.
  12. Trwają prace przygotowawcze projektu konserwatorskiego, który jest niezbędny do pozyskania zgody od Konserwatora Zabytków na przeprowadzenie remontu frontonu kościoła i osuszanie fundamentów.
  13. Intencje do modlitwy różańcowej na lipiec: Intencja papieska -  o życie Eucharystyczne; Módlmy się, aby katolicy umieścili w centrum swego życia celebrację Eucharystii, która przemienia relacje międzyludzkie i otwiera na spotkanie z Bogiem. Intencja parafialna -  Módlmy się o miłość i wierność dla małżonków oraz świętość rodzin naszej Parafii.
  14. Informacja dla wyjeżdżających na parafialną pielgrzymkę do Elbląga - wyjazd 30 czerwca o godz. 5.00 z parkingu przed plebanią.
  15. Zapowiedzi – do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
    - Cezary Paweł Broda, kawaler z Parafii tutejszej i Patrycja Monika Małecka, panna z Parafii Kiczki (zapowiedź II-ga).
    Młodych polecamy modlitwom Parafian. Gdyby ktokolwiek znał przeszkody zachodzące między tymi narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić miejscową Kancelarię Parafialną.
  16. W tym tygodniu pożegnaliśmy:
    - Śp. Aleksego Włodzimierza Baytla z Dąbrowy,
    - Śp. Jadwigę Mariannę Gierszewską z Mińska Maz.
    Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.