NIEDZIELA, 18.06.2023

1. Dekretem naszego Ordynariusza Ks. Karol Grabowski, dotychczasowy kapelan Szpitala Powiatowego w Mińsku Mazowieckim od dnia 26 sierpnia br. rozpocznie posługę jako kapelan Domu Pomocy Społecznej „Kaśmin” – Drożdżówka. Ksiądz Karol otoczy sakramentalną opieką ponad 400-stu chorych przebywających w tym miejscu, często w stanie bardzo ciężkim. Powierzamy księdza kapelana opiece MB Siennickiej na czas jego posługi na terenie naszej Parafii.
  2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej święcimy pojazdy.
  3. W poniedziałek podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Romuald Kamiński udzieli Sakramentu Bierzmowania ponad 80ciu młodym osobom.
  4. W związku z wizytą Księdza Biskupa w poniedziałek Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
  5. W najbliższy piątek na godz. 18.00 zapraszamy dzieci i młodzież na tradycyjną Mszę Świętą dziękczynną za rok szkolny i katechetyczny. Po Mszy Świętej i nabożeństwie nagrodzimy dzieci za zebrane naklejki z niedzielnych Mszy Świętych. Prosimy o zabranie książeczek z naklejkami, a szkoły z terenu naszej Parafii o obecność pocztów sztandarowych. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania ze spowiedzi świętej na czas wakacji.
  6. Najbliższy piątek to również Dzień Ojca. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  7. W sobotę, 24 czerwca o godz. 18.00 w uroczystość św. Jana Chrzciciela będzie sprawowana Msza Święta zbiorowa za Janów. Intencje można jeszcze zgłaszać księżom dzisiaj w zakrystii, a w tygodniu w Kancelarii Parafialnej.
  8. W przyszłą niedzielę ks. Mateusz Kania, neoprezbiter odprawi o 12.30 Mszę Świętą prymicyjną, a następnie udzieli błogosławieństwa prymicyjnego, które na mocy przywileju papieskiego pod zwykłymi warunkami związane jest z możliwością otrzymania odpustu zupełnego za siebie lub jedną osobę zmarłą.
  9. W związku ze zwiększoną frekwencją osób na Mszach Świętych w naszej Parafii począwszy od tego roku na czas wakacji nie będzie kasowana Msza Święta niedzielna o 12.30.
  10. Przypominamy o godnym stroju osób uczestniczących we Mszach Świętych. Wyższa temperatura nie może być usprawiedliwieniem lekceważenia miejsca świętego.
  11. Zapowiedzi – do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
    - Cezary Paweł Broda, kawaler z Parafii tutejszej i Patrycja Monika Małecka, panna z Parafii Kiczki (zapowiedź I-sza).
    Młodych polecamy modlitwom Parafian. Gdyby ktokolwiek znał przeszkody zachodzące między tymi narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić miejscową Kancelarię Parafialną.