NIEDZIELA, 11.06.2023

1. Ksiądz Dziekan dziękuje Siostrom Kapucynkom, Panu Kościelnemu, Katechetom, Jakubowi Mazkowi, lektorom, ministrantom, asyście kościelnej, feretronom, paniom w strojach ludowych, chórowi Kanon, strażakom, dzieciom komunijnym i ich rodzicom za wszelkie zaangażowanie w czasie procesji Bożego Ciała, mieszkańcom Gągoliny, Pogorzeli, Siennicy ul. Mińskiej (od kościoła do Pogorzeli), Modrzewiowej, Konopnickiej, Sosnowej i strażakom za budowę ołtarzy, właścicielom posesji przy ołtarzach za udostępnienie miejsca oraz wielu osobom zaangażowanym w budowę pięknego dywanu z kwiatów.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy Świętej wieczornej. W oktawie Bożego Ciała po Mszach Świętych wieczornych śpiewamy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie. W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała na Mszach Świętych o 7.00 i 18.00 poświęcimy wianki z ziół, gałązek i kwiatów, a po wieczornym nabożeństwie będzie miała miejsce tradycyjna procesja eucharystyczna po dziedzińcu.
  3. W najbliższą środę na Mszę Świętą o 18.00 zapraszamy wspólnoty młodzieżowe naszej Parafii (lektorzy, ministranci, Oaza, schola), a po liturgii zapraszamy na ognisko.
  4. W najbliższy piątek w liturgii obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W związku z piątkową uroczystością nie obowiązuje post.
  5. Święcenie pojazdów będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej.
  6. W przyszły poniedziałek, 19 czerwca przybędzie do naszej Parafii Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Romuald Kamiński, nasz Ordynariusz. Tego dnia o godz. 18.00 odprawi Mszę Świętą i udzieli Sakramentu Bierzmowania. W najbliższy poniedziałek, 12 czerwca o godz. 19.00 oraz w sobotę, 17 czerwca o godz. 16.30 zapraszamy kandydatów na próbę. Spowiedź dla kandydatów oraz ich rodzin w piątek od 16.30.
  7. W związku ze spowiedzią w najbliższy piątek Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko rano.
  8. W sobotę, 24 czerwca o godz. 18.00 w uroczystość św. Jana Chrzciciela będzie sprawowana Msza Święta zbiorowa za Janów. Intencje można zgłaszać w niedzielę w zakrystii, a w tygodniu w Kancelarii Parafialnej.
  9. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy:
    Śp. Zbigniewa Duszczyka z Żakowa,
    Śp. Stanisława Wiącka z Siennicy.
    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…