Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA, 28.05.2023
Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.
 2. Dzisiaj jest ostatni dzień okresu wielkanocnego. Po dzisiejszych Mszach Świętych z prezbiterium zostanie wyniesiona figura Chrystusa Zmartwychwstałego, Paschał zostanie przeniesiony do chrzcielnicy, a z krzyża zostanie zdjęta stuła kapłańska (CB nr 393). Z racji na dzisiejszą uroczystość udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w kościele uczestniczyć będą w uroczystym śpiewie albo recytacji hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” (WO nad. 26 § 1, 1°).
 3. W środę ostatnie nabożeństwo majowe, a od czwartku rozpoczniemy sprawowanie nabożeństw czerwcowych. Nabożeństwa są sprawowane codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 4. Do końca maja trwa zbiórka ofiar do skarbony na budowę kapliczki MB Siennickiej.
 5. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano podczas Mszy Świętej o 7.00, oraz po południu od 17.00 do 18.00 (dla dzieci komunijnych i ich rodzin od 16.00 do 17.00). Po Mszy Świętej porannej odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa, a od 17.00 do 17.55 zapraszamy na adorację w ciszy. Przypominamy, że w pierwsze piątki miesiąca Kancelaria Parafialna jest nieczynna z racji na spowiedź.
 6. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca, a w naszej Parafii dzień Matki Bożej Siennickiej. Tego dnia Msza Święta o godz. 7.00 rano sprawowana będzie jako wotywna ku czci Siennickiej Pani z możliwością spowiedzi. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu z cudownym wizerunkiem MB Siennickiej do godz. 9.00. Zachęcamy do zapalania świec prośby pod obrazem.
 7. W sobotę, 3 czerwca o godz. 10.00 z dziedzińca naszego kościoła wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium w Wielgolesie. W czwartek po nabożeństwie czerwcowym w kruchcie kościoła będzie można zapisać się na pielgrzymkę. Osoby niepełnoletnie mogą udać się na pielgrzymkę wyłącznie pod opieką rodzica lub opiekuna. Zastrzegamy, że pielgrzymka nie wyruszy, jeżeli pogoda będzie niesprzyjająca (deszcz, burza).
 8. W przyszłą niedzielę na Mszach Świętych o godz. 9.00 i 11.00 w naszej Parafii będzie miała miejsce I-sza Komunia Święta. Wszystkich naszych Parafian i gości, którzy nie są bliskim tych dzieci bardzo prosimy, aby wybrali inne Msze Święte tego dnia w celu uniknięcia tłumów. Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin w najbliższy piątek od 16.00. Prosimy, aby wcześniej skorzystać ze spowiedzi, ponieważ na Mszach komunijnych nie będzie udzielany ten sakrament.
 9. Parafia Falenica organizuje pielgrzymkę do Grobów Apostolskich i św. Ojca Pio w dniach od 3 do 10 października. Szczegóły na stronie internetowej Parafii w Falenicy. Kontakt: xchilimoniuk@gmail.com.
 10. Intencje różańcowe na czerwiec: Intencja papieska - O zniesienie tortur. Módlmy się, by międzynarodowa wspólnota zaangażowała się w zniesienie tortur, oraz zagwarantowała wsparcie dla ofiar i ich rodzin. Intencja parafialna -  Za młodych ludzi poszukujących życiowego powołania, aby wsłuchując się w głos Boga, odczytali Jego wolę i z odwagą za nim poszli.
 11. Przy wyjściu obok gazetek parafialnych wyłożone są ulotki Urzędu Gminy w Siennicy o głosowaniu w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Podane są informacje jak wybrać nasz lokalny projekt. Zachęcamy do głosowania.
 12. Zapowiedzi - do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
  - Daniel Antoni Domagała, kawaler z Parafii Kałuszyn i Paulina Sadowska, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź II-ga);
  - Piotr Dróżdż, kawaler z Parafii tutejszej i Ilona Konopacka, panna z Parafii Latowicz (zapowiedź II-ga);
  - Krzysztof Tomasz Kot, kawaler z Parafii Kołbiel i Dominika Uścińska, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź II-ga).
  - Piotr Wójcik, kawaler z Parafii tutejszej i Magdalena Piekut, panna z Parafii Żuków (zapowiedź I-sza).
  Młodych polecamy modlitwom Parafian. Gdyby ktokolwiek znał przeszkody zachodzące między tymi narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić miejscową Kancelarię Parafialną.