Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA, 21.05.2023
Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych, a w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego (Zielone Świątki).
 2. W sobotę o godz. 10.00 będzie sprawowana Msza Święta w I-szą Rocznicę Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w piątek od 17.00. Podczas Mszy Rocznicowej nie będzie spowiedzi, dlatego prosimy, aby skorzystać z tego sakramentu wcześniej. Ze względu na spowiedź Kancelaria Parafialna w piątek po południu będzie nieczynna.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Świętej wieczornej. Podczas nabożeństwa odmawiany nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 4. Spotkanie Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.9.00.
 5. Do końca maja trwa zbiórka ofiar do skarbony na budowę kapliczki MB Siennickiej. Dziękujemy Kołom Różańcowym za przekazanie dwóch ofiar na ten cel.
 6. W sobotę, 3 czerwca planujemy pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium w Wielgolesie. Szczegóły podamy wkrótce.
 7. Już dzisiaj zapraszamy na obchody Bożego Ciała w naszej Parafii (adoracja Najświętszego Sakramentu  zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00). Tradycyjnie zwracamy się z prośbą o przyniesienie płatków kwiatów oraz gałązek tui (od 5 do 7 czerwca do kruchty kościoła) do ułożenia dywanu  kwiatowego.
 8. Tradycyjnie w sierpniu planowana jest X jubileuszowa Siennicka Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Organizatorzy pielgrzymki zwracają się z prośbą do pielgrzymów aby już od tej pory rozpoczęli treningi rowerowe przed pielgrzymką.
 9. Zapowiedzi - do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
  - Łukasz Kosiorek, kawaler z Parafii Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim i Marta Cegiełka, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź II-ga),
  - Adrian Całka, kawaler z Parafii tutejszej i Natalia Zwierz, panna z Parafii Wielgolas (zapowiedź II-ga);
  - Daniel Antoni Domagała, kawaler z Parafii Kałuszyn i Paulina Sadowska, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź I-sza);
  - Piotr Dróżdż, kawaler z Parafii tutejszej i Ilona Konopacka, panna z Parafii Latowicz (zapowiedź I-sza);
  - Krzysztof Tomasz Kot, kawaler z Parafii Kołbiel i Dominika Uścińska, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź I-sza).
  Młodych polecamy modlitwom Parafian. Gdyby ktokolwiek znał przeszkody zachodzące między tymi narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić miejscową Kancelarię Parafialną. 

   

 10. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszym kościele:
  śp. Mariannę Pytlarczyk z Krzywicy,
  śp. Jacka Mląckiego z Częstochowy.
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
  _______________________________________________________________

OGŁOSZENIE URZĘDU GMINY W SIENNICY

Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. O realizację walczy projekt zgłoszony przez Wójta Gminy  „BEZPIECZNY PIESZY” - POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE GMINY SIENNICA POPRZEZ DOŚWIETLENIE PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH W CIĄGU DROGI WOJEWÓDZKIEJ 802. Projekt obejmuje doświetlenie 9 przejść dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej 802 w miejscowościach Żaków, Siennica, Pogorzel, Nowa Pogorzel.

Aby zagłosować na projekt należy wejść na stronę www. bom.mazovia.pl i kliknąć przycisk "Głosuj online", następnie uzupełnić swoje dane: imię, nazwisko, miejscowość, powiat, numer telefonu komórkowego i wybrać z puli podregionalnej projekt nr 273, a następnie wpisać kod weryfikacyjny, który zostanie wysłany na podany numer telefonu. Głosowanie jest bezpłatne. Głosować można do 18 czerwca 2023 r. Szczegóły na stronie internetowej Urzędu Gminy. Zachęcamy do poparcia lokalnej inicjatywy!